FRANSA'DA BALIKESİR RÜZGARI

 Tarih: 15-03-2017 15:40:33

BÜYÜKŞEHİRİN STANTI İLGİ ODAĞI OLDU

 

 

Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen dünyaca ünlü MIPIM Fuarı’nda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri büyük ilgi gördü..

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte açtığı Balıkesir standı fuarın yine ilgi odağı oldu..

 

Dünyanın en prestijli gayrimenkul ve inşaat fuarı olarak bilinen MIPIM,her yıl 20 binin üzerinde sektörü uluslararası düzeyde buluşturuyor..

 

Fuarın ilk günü , Büyükşehir Belediyesi’nin MIPIM’de sergilenen vizyon projelerinin maketlerini birçok önemli firma temsilcisi ve yatırımcı inceledi..

 

MIPIM ile şehrin değer ve imkanlarını yatırımcıya sunma fırsatı bulan Balıkesir, standı gezen pek çok ziyaretçiyi büyüledi..

 

Esas Holding CEO'su Kazım Köseoğlu ve Toki Başkanı Mehmet Ergün Turan standı incelemelerinin ardından TV100 ‘e özel açıklamada bulundu:

 

 

Toki Başkanı Mehmet Ergün Turan Tv100 mikrofonlarına yaptığı açıklamada, kendisinin MIPIM Fuarına beşinci gelişi olduğunu, geçen yılda Balıkesir’in fuara katıldığını fakat kendisinin beş yıllık tecrübesine dayanarak Balıkesir’in bu sene çok farklı bir stant açtığını belirterek, bu fuarın amacının şehirlerin yatırım potansiyellerini dünyanın değişik ülkelerindeki yatırımcılara finansörlere tanıtmak olduğunu söyledi. Balıkesir standının da dopdolu bir tanıtım için dopdolu bir stant olduğunu söyleyen Turan, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur olmak üzere emeği geçen herkesi kutladığını söyledi.

 

 

Fuarın 2. gününde ise Bakan Özhaseki’nin de katılımıyla Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Bandırma Tematik Park için düzenlenen Uluslararası Tasarım Parkı Yarışması’nda derece girenlere ödülleri verilecek.

  Kaynak: Haber Merkezi
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI