FOTOKAPAN İLE GÖRÜNTÜLENDİ

 Tarih: 11-12-2017 08:11:00  -   Güncelleme: 11-12-2017 08:43:22

BOZ AYI İNCİR AĞACINDA

 

 

Çanakkale ile Balıkesir sınırları arasında yer alan Kazdağları'na Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yerleştirilen kapanlar bölgede yaşayan bir boz ayının incir ağacına çıkışını görüntüledi.

 

 

Çanakkale ile Balıkesir sınırları arasında yer alan Kazdağları'na Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yerleştirilen kapanlar bölgede yaşayan bir boz ayının incir ağacına çıkışını görüntüledi.


Alınan bilgiye göre, Kazdağları'nın çeşitli noktalarına bölgedeki Yaban hayatını korumak, görüntülemek ve kayıt altına almak için Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından 38 fotokapan yerleştirildi.

Bölgede 2016'dan bu yana devam eden görüntüleme çalışmalarında Kazdağları'nda yaşayan bir boz ayının incir ağacına çıkışı, ağacın dallarını silkeleme ve dallarını kırma anı yer alıyor. Fotokapana yansıyan görüntüler, bakanlığın sosyal medya hesaplarından yayınlandı.

Görüntüler, kısa sürede çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı. Fotokapanla yaban hayatını görüntüleme çalışmalarının 2019'a kadar devam edeceğini öğrenildi.

 

https://www.dailymotion.com/video/x6bgro1

 

 

  Kaynak: haberler.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI