FAHRİ ERMİŞLER BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

 Tarih: 12-03-2018 13:20:31

Göreve başladıkları yaklaşık 5 yıldan bu yana bir çok ilke imza atıklarını Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir ekonomisine ellerinden geldiğince hizmet etmeye çalıştıklarını ifade ederek Nisan ayında yapılacak oda seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı. 


Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkanı Fahri Ermişler düzenlediği basın toplantısında görev süresi boyunca yaptıkları çalışmaları anlattı. BTO yönetim kurulu ve meclisinin yeni dönem olarak 8 Mayıs 2013’de göreve geldiğini hatırlatan Başkan Ermişler “Yaklaşık 5 senedir Balıkesir’e, Balıkesir ekonomisine elimizden geldiğince bütün enerjimizle hizmet etmeye gayret ettik. Bundan sonra ki süreçte de Balıkesir bir tanemiz. Balıkesir’de Ticaret Odamız 1889 yılında kurulduğundan beri nasıl iyi hizmet ettiyse bundan sonra ki süreçte de hem ekonomik alanda hemde sosyal alanda hizmet etmeye devam edecek. Malum son 5 senedir Türkiye’de ki gelişmelerde ve Balıkesir’de ki gelişmeleri düşündüğünüzde hem ülkemiz hem de şehrimiz ciddi bir süreçten geçti. Bu süreçte de biz BTO olarak masanın bir ucundan tutma anlamında elimizden gelen katkıyı Balıkesir’e, ekonomimize sunmaya katmaya çalıştık. Bunun için tüm oda komitelerimize üyelerimize, yönetim kurulu ve meclisimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki hizmetlerde de görev alacak arkadaşlara hem destekcileri olacağımızı ifade ederek Balıkesir için yapılacak ne varsa bizde koşturmaya hazırız”dedi. 

Hedefimiz A sınıfı oda olmak 


Başkanlığı döneminde bir çok ilki gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Ermişler “Biz göreve geldiğimizde odamızın 6 bin 200 üyesi vardı, şuan ki üye sayımız 5 bin 400. Uzun zamandır yapılması gereken sicil temizliğini odamızda gerçekleştirdik. Balıkesir ekonomisinin büyümesinin hem iç piyasada, hemde yurt dışına açılması noktasında ihracat eksiğimizin tamamlanması noktasında üyelerimize katkıda bulunmak için Yunanistan ve İtalyan konsolosluğu ile yaptığımız iş birliği ve protokolle üyelerimize daha uzun süreli şengen vizesi almakla ilgili yardımcı olduk. Odamızda açılan girişimcilik kursuna şu ana kadar bin 260 yeni girişimci Balıkesir ekonomisine kazandırmak için KOSGEB ile yaptığımız protokol ile bu kursları verdik. Odamızın kalite ve akreditasyon konusu bizim için önemliydi. 5 yıldızlı oda statüsündeyiz ama puanımız düşüktü. Hemen çalışmalara başladık ve TOBB tarafından yapılan denetimler sonucunda akreditasyon belgemizi C’den B’ye, puanımızda 37’den 52’ye yükselttik. Hedef A sınıfı oda olmak. Tabi ki yapılan çok şey var ama onları burada anlatmak uzun zaman alır. Yönetim kurulumuz zamanında gerçekleştirilen ilkler arasında ücretsiz belge hizmeti, tescilli logo, Balıkesir ekonomi ödülleri, sayısal takograf, vize protokolü, geleneksel iftar, kredi garanti fonu, girişimcilik okulu yer almaktadır”şeklinde konuştu. 

Aday değilim 


Seçimlerde aday olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Ermişler; "Ben şahsımla ilgili geçtiğimiz günlerde de basında yer aldı, yeni dönemle ilgilide açıklamamı aile toplantısında yani meclis toplantımızda yaptım. Önümüzdeki dönemle ilgili BTO komite seçimlerinde aday olmayacağımı ifade ettim. Tabi insanlar sebep arıyor bazıları ise işe kulp takmaya çalışıyor. Ben meclis toplantısında da açıkladığım gibi kendi şahsım ile ilgili şeyler işimizin yoğunluğu ailevi sebeplerden dolayı bu kararı aldığımı söyledim. Yoksa beni etkileyecek kurum, kişi benim yapımı çoğu insan bilir benim öğle şeylerden etkilenecek bir şeyim asla olmaz. Tamamen kişisel kararımdır. Ama hizmetle ilgili duruyor muyuz? Yerimizde mi sayacağız? İşte, 'Birşey yapmayacak mısın? denildiğinde ona da hayır diyorum. Balıkesir bize 17 senedir ne görev verdiyse yaptığım gibi bundan sonra da yapacağım. En iyi görev yaptığının en iyisini yapıp daha fazla ihracat yapıp daha fazla vergi ödeyeceğim. 15 Temmuz’dan sonra hatırlayın ekonomik kriz yaratmak için yerli yabancı düşmanlar ellerinden geleni yaptılar. Biz orada da dik durduk. KGF, Nefes Kredisi, fuar çalışmaları gibi BTO olarak üyelerimiz ve Balıkesir ekonomisi için elimizden geleni yaptık. Bundan sonrada elimden geleni yapacağım bu savaş bitmez. Türkiye’nin düşmanı çok, bizim birlik beraberlik süreci içinde olduğumuz sürece bizim önümüze kimse çıkamaz. Başkan adayı olmadığım şu anlamada gelmesin Fahri Ermişler başkanlığı bırakıyor, her şeyi bırakıyor öyle bir şey yok. Başkan temsil ettiği için daha ön planda oluyor ama bizim içimizde onlar yüzlerce Fahri Ermişler var. Benden daha iyisini yapacak hiç şüpheniz olmasın çok arkadaşımız var. Bizde onların koluna gireceğiz, onların elinden tutacağız. Tecrübemizi bilgimizi neyimiz varsa Balıkesir adına aktaracağız. Çıtayı daha da yukarı getireceğiz. Yapılan çalışma ve hizmetler gördünüz, yeni gelen yönetim ve meclis bundan daha iyisini yapacak bundan benim bir gram şüphem yok. Her işte niyet önemli, düşüncesi Balıkesir olan insanlar kurumların başına geldiği sürece hem kurumları hem Balıkesir’i kimse tutamaz. Benimle çalışıp bana sabreden, bana destek veren bütün meclis ve komite üyelerimize başarılı bu 5 yılda yaptığımız her şeyde bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Nisan ayında burada yeni seçimler gerçekleşecek. Yeni seçilecek meclis ve yönetimin Allah yar ve yardımcıları olsun bizde her zaman 7/24 yardımcı olacağımıza söz veriyorum” dedi. 

 

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI