EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALAN HASTALARA EVLERİNDE ZİYARET

 Tarih: 25-07-2017 08:52:17

EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALAN HASTALARA EVLERİNDE ZİYARET

 

            Sürekli hale gelen rahatsızlıkları nedeniyle, evinde sağlık hizmeti alan hastalar İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ, KHB Genel Sekreteri Op.Dr. Servet KOCAÖZ, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Refik BUDAK tarafından evlerinde ziyaret edildi. Evde sağlık hizmetleri ekibinde görev yapan Dr. Özlem BAYKAL, Hemşireler  Ayşegül MUMCU ve Halime İLASLAN ziyaret edilen hastaların periyodik kontrollerini gerçekleştirerek,  evde sağlık kapsamında verilen hizmetler hakkında yöneticilere  bilgi verdiler.

 

            İl Sağlık Müdürü Dr Yasin YILMAZ Evde sağlık hizmetlerinin Balıkesir'de ilk uygulamaya konulan illerden biri olduğunu ve 2004 yılında başlayan bu kutsal hizmetin kesintisiz olarak verilmeye devam ettiğini belitti. 13 yıldır özveri ve sevgi ile yürütülen evde sağlık hizmetlerinin Halk Sağlığı Müdürlüğünün ve İl Sağlık Müdürlüğünün desteği ile Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı hastaneler tarafından günden güne daha da gelişerek verilmeye devam edeceğini açıkladı.

   

             KHB Genel Sekreteri Op. Dr. Servet KOCAÖZ ise: "27.02.2015 tarih ve 29280 sayılı yönetmelik uyarınca verilmekte olan evde sağlık hizmetimiz birliğimize bağlı il genelinde 16 Devlet Hastanesi ve 3 ADSM’de sürmektedir. Sağlık Bakanlığımız Evde Sağlık Hizmeti kapsamını genişletmek için yeni yönetmelik çalışmalarını yürütmektedir. Yönetmelik taslağında hizmetin 7 gün boyunca verilmesi planlanmaktadır. Evde Sağlık Koordinasyon Merkezinin de 24 saat boyunca vatandaşın çağrılarına cevap vermesi planlanmaktadır. Balıkesir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak  Ağustos 2017 itibarı ile Koordinasyon Merkezimizin 24 saat çalışabilmesi yönünde planlamalarımızı yapmış bulunuyoruz. Evde sağlık hizmeti ihtiyacı olan her hastaya ulaşmayı ilke edinmiş olan Genel Sekreterliğimiz tüm Devlet Hastanelerimiz vasıtası ile  hasta muayenesi, kan tahlili, mesane ve beslenme sondası takibi ve değişimi, yara ve ameliyat yeri pansumanı, tıbbi malzeme ve ilaç raporu takibi ve temini, hasta nakli ve hekim konsültasyonu, fizyoterapi, sosyal hizmet uzmanı danışma hizmetlerini;  ADSM’ler vasıtası ile de diş sağlığı hizmetlerini vermektedir".

 

      Türkiye çapında 444 38 33 numaralı telefon ile hizmet vermekte olan Evde Sağlık Hizmeti, evde sağlık hizmet ihtiyacı olan her vatandaşın daima yanındadır.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI