ESKİ EŞYALARI HAYATA DÖNDÜRDÜLER

 Tarih: 14-05-2018 11:50:12

Edremit Belediyesi’nin yıllardır sürdürdüğü el sanatları kursları büyüyerek devam ederken, 2017-2018 döneminde ahşap boyama kursunda 22 kursiyerin çalıştığı 300’e yakın eser vatandaşların beğenisine sunuldu.

 

El sanatları kurslarında bölgede öncü olan Edremit Belediyesi, ahşap boyama kurslarıyla evlerde çöpe atılmayı bekleyen eşyaların kadınların ellerinde yeniden canlanmasını sağlıyor. Uzun süredir Edremit Belediyesi El Sanatları Öğretmenliği görevini sürdüren Behiye Burdurlu öncülüğünde 2/17-2018 sezonu içinde 22 kursiyerin yaptığı 300’e yakın ahşap boyama temalı çalışmalar, Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nin fuaye salonunda açıldı. Serginin açılış kurdelesini, kursiyerler ve Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer kesti. Açılışın ardından, salonda sergilenen eserler incelendi. Deniz taşlarını dahi çalışmalarında kullanan bayanların eserleri ilgi topladı.

Sergi ve çalışmalarla ilgili TV100 Haber’e açıklamada bulunan Edremit Belediyesi El Sanatları Öğretmeni Behiye Burdurlu, “2017-2018 yılı çalışma dönemimizin ikinci sergisini açmış bulunuyoruz. Bizlere bu imkanları sunan başkanımız sayın Kamil Saka’ya ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yıl diğer yıllara oranla çok daha fazla katılım oldu. 22 kursiyerimizle 2 sergi açtık. Amacımız evdeki ürünlerin geri dönüşmesi. Evde yanmış tavalar, çöpe atılacak tepsiler gibi daha yüzlerce çeşit eşyayı yeniliyoruz. Çok az masraf ile çok iş yapmaya çalışıyoruz. Öğrencilerin aile bütçelerine katkı sağlamaları için çalışıyoruz. Yanımda görülen ürünlerin çoğu deniz taşıyla yapıldı. Tablo, nihale gibi eşyalara dönüştürüyoruz. Gösterdikleri fedakarlıklar ve ilgiden dolayı öğrencilerime teşekkür ediyorum. Hepsinin Anneler Günü’nü kutluyorum. Kursumuz ahşap boyama ile ilgili. Yeni çıkan boyaları da takip ediyoruz. Yılın yeni efektlerini uyguladık. Çatlatmalar, tamamlamalar, eskitmeler gibi farklı ahşap konularını işledik. Sergimizde yaklaşık 300 eser çıkarttık. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir. Herkese tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI