ERDOĞAN MÜJDEYİ VERDİ, CANLI YAYINDA İMZALADI

 Tarih: 29-03-2017 14:02:17

ERDOĞAN MÜJDEYİ VERDİ, CANLI YAYINDA İMZALADI!

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güzellik uzmanları ile ilgili Bakanlar Kurulu kararnamesini tüm salon önünde imzaladı.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Güzel Bir Türkiye İçin Tabii ki Evet" programında güzellik uzmanları ile bir araya geldi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada güzellik uzmanlarının sorunlarının çözüleceği müjdesini vererek, "Bizim medeniyetimiz, güzeli, iyiyi, doğruyu, hayırlıyı inşa medeniyetidir. Her alanda güzelliğin övüldüğü bir yerde, insanlığın güzelliğinin ihmal edilmesi düşünülebilir mi? Sizlerin de sorunlarınızın çözümü konusunda şüphesiz ki yapmak görevimizdir. Bugün Bakanlar Kurulu'nda kararı onaylayacağım. Bu tabii bizim için bir görevdi ve bugün yerine gelmesi bizim içinde ayrı bir mutluluk vesilesidir." dedi. Erdoğan'ın bu sözleri salonda büyük bir coşku ile karşılanırken, dinleyiciler dakikalarca ayakta alkışladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması sonrası  özel kalem Müdürü Hasan bey'i sahneye çağırarak "Evet, şimdi kararname hazır, Güzellik uzmanlarının tıbbi cihaz kapsamına girmeyen cihazları kullanarak tıbbi amaçlı olmayan işlemleri yapabilmesi ve bu uzmanların sahip olması gereken belgeleri düzenleyen Bakanlar Kurulu kararını imzalıyorum." dedi ve Bakanlar Kurulu kararnamesini tüm salon önünde imzaladı.

 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

 

"Bugüne kadar milletin evine, Külliye'ye her kesimden insanımız gelmiştir. Bugün de siz güzellik uzmanı esnaflarımızla birlikteyiz. Güzel bir Türkiye için evet dediğiniz için her birinize şükranlarımızı sunuyorum.Bizim medeniyetimiz, güzeli, iyiyi, doğruyu, hayırlıyı inşa medeniyetidir. Her alanda güzelliğin övüldüğü bir yerde, insanlığın güzelliğinin ihmal edilmesi düşünülebilir mi? Kendi medeniyetimizin ve kültürümüzün sınırları içerisinde bu çalışmalarımızın yürütülmesini ben çok isabetli buluyorum.

 

MÜJDEYİ VERDİ SALON AYAĞA KALKTI

 

Sizlerin de sorunlarınızın çözümü konusunda şüphesiz ki yapmak görevimizdir. Bugün Bakanlar Kurulu'nda kararı onaylayacağım. Bu tabii bizim için bir görevdi ve bugün yerine gelmesi bizim içinde ayrı bir mutluluk vesilesidir. Bu vesileyle Sağlık Bakanıma, İçişleri Bakanıma, Milletvekilimiz Öznur kardeşime, huzurunuzda tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. STK olarak Sayın Abdülkadir bey kardeşime teşekkür ediyorum.

 

Erdoğan'ın bu sözleri salondakiler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı

 

16 NİSAN'DAN SONRA DAHA GÜZEL BİR TÜRKİYE OLACAK

 

Ülkemizde pek çok kişi, "16 Nisan'dan sonra ne olacak?" sorusunu soruyor. Bu soruya en güzel cevabı verecek olan sizlersiniz. Söyleyin, "Daha güzel bir Türkiye olacak." Bazı gerçekler var ki, gözü olup görmeyenler, kulağı olup duymayanlar oluyor. Örneğin, biz 14 yılda sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Göreve geldik, 100 gün oldu. Daha 100 günde Türkiye tırmanmaya başladı.Adama sormazlar mı, on yıllar boyu bu ülkede bizi 3 bin 5 bin dolarlarda neden süründürdünüz diye sormazlar mı?

 

O KUYRUKLARDA ÇEKTİĞİM ÇİLEYİ BİLİRİM

 

Ah hanım kardeşlerim sizler bunu iyi bilirsiniz. Ben önce bir işçiydim ve babam memurdu. Fakat annemin hastaneye gideceği zaman sırada beklemesin diye numarasını almaya giderdim. Çocuğum... O kuyruklarda çektiğim çileyi bilirim.  Okmeydanı SSK'ya giderdik. Hijyen şartları olmayan bir hastaneydi. Şu anda ana muhalefetin başındaki zat o zaman müdürdü. Bu tür hastanelerde yattık mı? Yattık ve o günün genel müdür olan zat şu ifadeyi kullanıyor: O günün şartları bugünden daha iyiydi diyor. Senin görevin ne, eğer o daha iyiyse sen daha iyisini yapacaksın.

 

HAYIR ÇADIRINDA 'NEYİNİZ EKSİK' DEDİM

 

Dün bir hayır çadırına girdim, 'Niye hayır diyorsunuz' dedim. 'Çağdaş bir Türkiye için' dediler. 'Neyiniz eksik dedim' cevap yok. Cevap yok. Sloganik konuşmuyorum, niye neyi yapıyoruz bunu bilelim. Şu anda Türkiye'de, Yavuz Sultan Selim Köprüsü var. 4 geliş, 4 gidiş, bir de tren ilave ediyoruz. Bir tanesi hemen atladı 'Niye Yavuz Sultan Selim Köprüsü' dediniz. Yazıklar olsun, iyi tanıyamamışsınız. Böyle bir sultanın ismini oraya vermekten daha doğal bir şey olabilir mi? Neyi neden, nasıl; bu soruyu kendimize sormazsak cevabı bu şekilde alıyoruz.

 

14 YILDIR HANGİNİZE MÜDAHALE EDİLDİ?

 

Ne diyorlar bu Ak Parti bizim yaşam koşullarımıza müdahale ediyor. Kardeşlerim hanginize müdahale edildi. 14 senede böyle bir müdahale söz konusu mu? Ama bazıları için yalan adeta makine! Yalan, iftira her şey bunlarda var. Ama biz daha güzel bir Türkiye'yi göreceğiz. Eskiden Cumhurbaşkanlığı makamına muhtarları almazlardı ki.. Şu ana kadar 16 bin tane muhtar geldi buraya. Ana muhalefetin başındaki zat benim BM'deki konuşmam için adeta muhtarlara konuşuyor gibi konuştu diyor. Ama şimdi kendisi de muhtarlarla konuşmaya alıştı. Her hafta muhtarları ağırlarım, onların sorunlarını bakanım alır, ondan sonra ben konuşurum, ondan sonra yemek yeriz, fotoğraf çektiririz, hediyemizi verir, uğurlarız.

 

TERÖRÜN BELİNİ KIRDIK, İNLERİNE GİRDİK

 

Terörle mücadelede daha güzel bir Türkiye olacak. Şu anda terörün belini kırıyoruz. İnlerine girdik. Polisimiz, askerimiz, korucularımız hep beraber bu mücadeleyi sürdürüyor. Bu ülkede huzurumuza kim musallat olursa bedelini ödeyecek. Bölgemizdeki sorunların çözümünde daha iyi bir Türkiye olacak.

 

BUNLARA RAĞMEN BAŞARDIK

 

Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette daha ileri gideceğiz. Bakın enerjide bugün çok önemli bir adım atıldı. 81 ilin tamamına doğalgaz ulaşmış oldu. Modern olmak bu işte. Bunlar çağdaş olmak, modern olmak nedir bunu bilmiyorlar. Lafla değil icraatla oluyor bu. 14 yılda, hayata geçirdiğimiz bütün projelerde adeta bize çelme atanlar, burnumuzdan getirenler şimdi bize 14 yılı örnek gösteriyor. İyi de bu çalışmalar önümüze çıkardıkları tüm engellere rağmen yapılmıştır. Biz neyi başardıysak bunlara rağmen başardık.

 

NE ÇİRKİNLİKTİ YA RABBİM!

 

Ne çirkinliklerdi ya Rabbim… Sana şu kadar para verim şu bakanlığa geç.. vs İşte biz bunları yıktık. Türkiye bunların hepsini aştı. Artık yeni bir dönem başlıyor. Cumhurbaşkanı yüzde 50 artı 1 oy almalı ki milletten Cumhurbaşkanı olsun. Bir de şunu söylüyorlar: Cumhurbaşkanı meclisi feshedebilir! Böyle bir şey yok. Meclis Cumhurbaşkanını denetler. Ben şuna inanıyorum, biz ekonomide nasıl büyüdüysek bundan sonra katlayarak büyüyeceğiz. 2023 bunun iki katı olacak. Türkiye alt yapısıyla üst yapısıyla büyümesini hızlandıracaktır. Dışarıdan Türkiye'deki bu gelişmeleri gören hayran oluyor. Ana muhalefet partisi kendisini bir yalan dünyasına sokmuşlar, genel başkanları hakkında daha fazla bir şey söylememe zaten gerek yok.Ben milletime şükran borçluyum. Duyguluyum, duygularım benim için bir iftihar vesilesidir. Bu milletle iftihar ediyorum."

 

BAKANLAR KURULU KARARINI İMZALADI

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, güzellik uzmanlarının tıbbi cihaz kapsamına girmeyen cihazların kullanılması ve bu belgeleri düzenleyen Bakanlar Kurulu kararı imzaladı.

 

 

  Kaynak: haber 7
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI