EMEKLİLERDEN UNUTULMAZ KONSER

 Tarih: 01-12-2017 07:55:00  -   Güncelleme: 01-12-2017 07:56:21

Edremit ilçesinde faaliyet gösteren Körfez Emekliler Derneği’nin Türk Halk Müziği Korosu, Temmuz ayından beri hazırlıklarını yaptıkları 2017 Türk Halk Müziği Konseri’ni gerçekleştirdi.

İlçedeki Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere 500’ün üzerinde müzik sever vatandaş katıldı. Yaklaşık 5 aydır haftanın 2 günü aralıksız çalışma yapan koro üyeleri, 3 saat boyunca birbirinden güzel Türk Halk Müziği şarkılarını seslendirdi. Hareketli şarkılarla coşan seyirciler keyifli anlar yaşadı. Unutamayacakları bir akşam yaşadıklarını ifade eden seyirciler, konserlerin devamını istedi. Dernek başkanı ve emekli eğitimci Ülkü Gültekin, TV100 Haber’e konuşarak, “Körfez Emekliler Derneği Türk Halk Müziği Korosu Temmuz ayından beri çalışıyor. Yaz, kış, yağmur, çamur demedik koşa koşa geldik. Özel işlerimizi bir kenara bıraktık. Çalışmalarımızı coşkuyla yaptık. Nihayet bugün emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Bu çalışmaların karşılığını seyircilerin alkışlarıyla alıyoruz. Türküyle yaşamak, türkü söylemek insanları gerçekten mutlu ediyor. Terapi gibi geliyor. Herkese, türkü söyleyin ve türküyle kalın diyoruz. Koromuz üyelerine, destekçilerimize, Belediye Başkanımız Kamil Saka’ya ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.


Koronun en genç üyesi Sude Çalışır, “Konser öncesinde çok sıkı çalışmalar yaptık. Güzel zamanlar geçirdik. Müzik çok güzel bir sanat” diye konuşurken, Hüseyin Eroğlu ise, “Ben Körfez Emekliler Derneği’nin Türk Halk Müziği Korosu’nda bağlama çalıyorum. Eşim de koro içinde.  Yazdan beri hafta 2 gün olmak üzere çalıştık. Bugün emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Çok güzel bir atmosfer. Kültür merkezimiz tamamen doldu. Dinleyicilere güzel bir gece yaşattık. TV100 ekibi başka olmak üzere bizleri yalnız bırakmayan herkese çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

  Kaynak: HABER MERKEZİ
ANAHTAR KELİMELER
  Hava Durumu HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI