EDREMİT'TE MEZUNİYET COŞKUSU

 Tarih: 11-05-2018 14:32:28

 

Balıkesir Üniversitesi Edremit ve Altınoluk Meslek Yüksek Okulları (MYO) 2017-2018 yılı mezunları düzenlenen tören ile mezuniyet belgelerini aldılar. Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle 240 öğrenci okullarından mezun olup keplerini havaya fırlattı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan mezuniyet töreninde Edremit ve Altınoluk MYO'nun dönem birincileri Samiye Petek Çetin ve Emre Şahin öğrenciler adına duygu ve düşüncelerini belirten konuşmalar yaptılar. Daha sonra Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Raif Sakin ve Altınoluk Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirdi. Ardından, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka kürsüye çıkarak öğrencilere başarılar diledi. Son olarak Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı da öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarı ve sağlık dileklerinde bulundu. Okullarında ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlter Kuş, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka başarı belgelerini verdi. Daha sonra öğrenciler mezuniyet belgelerini iki yıl boyunca eğitim aldıkları öğretmenlerinin ellerinden aldı. Törenin sonunda öğrenciler, eğitimcilerle birlikte sahneye davet edildi kep atma töreni coşkulu bir havada gerçekleştirildi. Müzik eşliğinde gerçekleşen eğlencede öğrenciler gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Törene Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlter Kuş, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Güzel, Balıkesir Üniversitesi Edremit MYO Müdürü Dr. Raif Sakin, Balıkesir Üniversitesi Altınoluk MYO Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi, siyasi parti temsilcileri, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören bitiminde TV100 Haber’e konuşan okul müdürleri ve öğrenciler duygu ve düşüncelerini aktardı. Öğrencilere çeşitli hediyeler verildi ve kültür merkezi girişinde lokma ikramı yapıldı.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI