EDREMİT'TE BALYALILAR BİR ARAYA GELDİ

 Tarih: 03-05-2018 14:56:00  -   Güncelleme: 03-05-2018 15:00:15

Edremit Balyalılar Derneği, “Balyalılar Derneği Geleneksel 6. Bahar Şenliği”ni ilçenin Cumartesi Pazarı’nda gerçekleştirdi.

 

Her yıl aralıksız yapılan ve geleneksel hale Edremit Balyalılar Derneği’nin şenlik havasındaki hayır etkinlikleri, bu yıl da yoğun bir katılım ile devam ettirildi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı etkinlikler, mevlit okunmasıyla başladı. Yöresel halk oyunları ekiplerinin folklor gösterileri sunduğu etkinlikte, katılımcılara keşkek, nohut, pilav ve ayran ikramlarında bulunuldu. Birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi amaçlanan etkinlikler akşam saatlerine kadar devam etti.

Edremit Balyalılar Derneği Başkanı Engin Dede, TV100 Haber’e yaptığı açıklamasında, “İlçemizde yaşayan Balyalı üyelerimizi kaynaştırmak, moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla her yıl bu etkinliğimizi düzenliyoruz. Bu yıl da yoğun bir katılımla etkinliğimizi gerçekleştirdik. Artık bu etkinliklerimiz geleneksel hale geldi ve hayırlısı ile 6.’sını yaptık. Katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Derneğin başkan yardımcısı İbrahim Çakar ise, “Geleneksel olarak yaptığımız bu hayır etkinliğimiz şenlik havasında geçiyor. Amacımız, Edremit’teki Balyalıları hep bir arada tutmak, samimiyeti, dostluğu, arkadaşlığı unutturmamak. Bu hayrımızda bize sponsor olan tüm kuruluşlara, şahıslara, emek verenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Dernek yönetim kurulu üyesi Mehmet Demirel de, “Derneğimizin 6. Geleneksel hayrında herkesi bir arada bulmak çok güzeldi. Çevre ilçe ve köylerden de katılanlar oldu. Herkese teşekkür ediyoruz. Allah’ın selamı üzerinize olsun” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI