E-TİCARETİN LİDERİNDEN DRONE İLE TESLİM HİZMETİ

 Tarih: 09-09-2016 18:21:00  -   Güncelleme: 09-09-2016 18:26:49
  HABER VİDEOSU

TÜRKİYE’NİN İLK DRONE İLE ÜRÜN TESLİMATI BAŞLIYOR..!

Türkiye’de ilk drone ile ürün teslimatı ülkemizde Binbircesit.com tarafından yapılacak..Merkezi Balıkesir’de olan firma Türkiye’ye bir ilki getirmekte kararlı.

Günümüzün en popüler oyuncak ve profesyonel aracı olan dronelar, artık hızlı bir şekilde ürün teslimatı noktasında da kullanılmaya başlandı. Şimdiye kadar Amazon ve AliBaba tarafından kullanılan, Dominos'un da denediği bu sistem, şimdi Türkiye'ye geliyor.

E-TİCARETİN LİDERİNDEN DRONELA TESLİM HİZMETİ

E-Ticaret konusunda 11 yıldır başarılı işler yapan Binbirçeşit, 6 ay gibi uzunca bir süredir drone teslimatı denemelerine devam ediyor. 21 farklı kategoride yaklaşık 100.000'in üzerinde ürün pazarlaması yapan firma, merkezi olan Balıkesir'de şehir içi siparişlerini drone ile teslim ederek bir ilki başaracak.

Yaptığı testlerde %98.7 oranında başarılı ve doğru teslimata imza attığını belirten Binbirçeşit,5km menzilli droneları ile 30 dk içinde şehir içi teslimatını yapabildiğini belirtiyor. Şehir içinde daha uzun mesafeler için drone istasyonları kurarak teslimat genişliğini arttıracak olan firma, iPhone 7 için başlattığı ön siparişleri stoklarına girdiğinde şehir içinde drone ile yaparak aynı zamanda bunu canlı yayınla müşterilerine sunacağının altını çiziyor.

Bakalım artık ülkemizde de resmen başlayan drone teslimat dönemi, diğer e-ticaret firmaları tarafından da uygulanacak mı..? Ancak görünen o ki, ilerleyen yıllarda trafikte binlerce olan motorlu kuryeler yerine havada dronelar göreceğiz.

Ayrıca e-ticarette zirveye oturmakta oldukça iddialı olan siteye http://www.binbircesit.com/ adresinden ulaşabilirsiniz..

Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI