Kombi Fanı Çok Ses Yapması Sorunu ve Çözümü

 Tarih: 09-11-2018 11:27:00  -   Güncelleme: 11-12-2018 16:25:32

Kombi Fanı Çok Ses Yapması Sorunu ve Çözümü

 

Yoğun ya da normal kullanım esnasında çok fazla ses çıkartacak şekilde çalışıyor ise bunun en temel nedenlerinden birisi de kombi fanıdır. Eğer kombi fanı çalışma esnasında olağan dışı düzeyde ses çıkartacak şekilde çalışma gerçekleştiriyor ise bu sorunun mutlaka dikkate alınması gerekir. Çünkü kombi fanının çok fazla ses çıkartacak, çalışması kesinlikle normal bir durum değildir. Sadece çok ses çıkarmasından dolayı gürültünün vermiş olduğu bir rahatsızlık sorun olmaz. Aynı zamanda da fazla sesli şekilde fanın çalışması, cihazda önemli bir problem olduğuna da işaret edebilir. Eğer kombi fanı çok ses yapıyor sorunu yaşanıyor ise bunun en kısa süre içerisinde Küçükyalı Vaillant Kombi Servisi merkezine bildirilerek, özel ve profesyonel kombi servisi hizmetlerinden yararlanılması gerekir. Bu şekilde kombi fanının çok fazla ses yaparak, çalışması sorunundan da en kısa zaman dilimleri içerisinde en yüksek kalitede kurtulabilmek mümkün olur.

 

Kombinin fan motorundan çok ses gelmesi durumunda ilk aşamalarda çok fazla rahatsız etmese de yine de normal seviyenin üstünde ses çıkartarak çalışması, pek çok kişi tarafından dikkate alınmaz. Ancak kombinin fanının henüz bu düzeyde bir problem yaşadığı süreçte profesyonel KavacıkVaillant Kombi Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi sorununun onarım ya da temizleme teknikleri ile kolay ve ekonomik şekilde çözüme kavuşturulabilmesi mümkündür. Ancak kombinin fazla sesli şekilde çalışmasının dikkate alınmaması ve gerekli olan profesyonel servis desteğinin alınmaması durumunda kombinin fanında çok daha ilerlemiş düzeyde bir arıza söz konusu olur. Bu durumda da hem işlem süresi hem de maliyet açısından artış meydana gelebilir.

 

Kombinin yüksek sesle çalışan fan motoru için ilerleyen aşamalarda profesyonel Kartal Vaillant Kombi Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi durumunda bölgede hazır durumda bekletilen tam teşekküllü gezici servis araçları adrese yönlendirilir. Adrese gelen tam donanımlı servis araçlarındaki uzman personeller tarafından kombinin çok ses yapan fanı sökülür. İlerlemiş olan arızası nedeni ile onarımı mümkün olmayacağından, doğrudan parça değişim işlemi uygulanarak, fan motoru değiştirilir. Bu aşamada değişim işlemleri orijinal fan motoru yedek parçası ile gerçekleştirilir. Bu şekilde yapılan değişim sonucunda yeni takılan fan motorunun da kısa süre içerisinde benzer arızalar ile tüketiciyi mağdur etmemesi sağlanır.

 

 

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI