DURSUNBEY BELEDİYESİ ŞEHİT AİLESİNİN TALEBİNE SESSİZ KALMADI

 Tarih: 08-02-2018 11:09:51

Dursunbey Belediyesi, Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiği Duş ve Çamaşır Merkezinin ardından engelli, yaşlı ve yatağa bağımlı hastalara evlerinde yıkama hizmeti sunmaya başlamıştı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce başlatılan proje kapsamında, kadın ve erkek hastalar için ayrı ekip görevlendiriliyor.

Dursunbey’de yatalak hastalar için başlatılan yıkama hizmetine, Balıkesir’in diğer ilçeleri ve Türkiye’nin dört bir yanından talepler geliyor. İvrindi’de yaşayan Şehit Turan Kurt’un annesi için gelen talebi değerlendiren belediye ekipleri, şehit annesine düzenli olarak yıkama hizmeti vermeye başladı

Nilüfer Kurt’un kızı Emine Kurt Küçükefe yaptığı açıklamada abisi Şehit Turan Kurt’u 2011 yılında Hakkari Çukurca’da hainler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu kaybettiklerini söyledi. Dursunbey Belediyesinin bu hizmetini televizyonda gördüklerini ve büyük sıkıntılar çektikleri kişisel temizlik ile ilgili yardım istediklerini ifade eden Küçükefe, bu taleplerinin kısa sürede kabul edildiğini belirtti. Küçükefe; “Aldığımız hizmetten çok memnunuz. Allah razı olsun, bir mesajla da olsa ekipler çıkıp geliyor. Bu hizmet diğer ilçelerde yok.  Diğer Belediyelere de örnek olur inşallah. Bu hizmeti veren arkadaşların işi kolay değil. Saç Bakımı, temizliği ve tırnak bakımı hizmeti bizleri çok mutlu etti” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI