CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARİHİ TOPLANTIDA KONUŞTU

 Tarih: 02-05-2017 16:47:38

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: YUVAMA, SEVDAMA, AŞKIMA BUGÜN YENİDEN DÖNÜYORUM

 

AK Parti üyelik imzasını attıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi toplantıda konuşuyor. Erdoğan konuşmasında, "27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem sebebiyle Anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum." dedi.

 

"YUVAMA, SEVDAMA, AŞKIMA BUGÜN YENİDEN DÖNÜYORUM"

 

AK Partimizin saygıdeğer mensupları, Kurucular Kurulumuzun ve merkez karar kurulumuzun demokrasi hakem kurulumuzun kıymetli üyeleri, çok değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla hasretle, muhabbetle selamlıyorum. 27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem sebebiyle ayrılmak zorunda kaldığım partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum. Tam 979 gün sonra bu hasret hamt olsun sona eriyor. Bugün buradan bir kez daha Selamün Aleyküm diyerek heyetinizin içine dâhil oluyorum. 16 Nisan anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanlarının partili olması imkanı ile şuanda değerlendiriyorum. Bu ayrılık sadece bir resmi ayrılık, aramızdaki mesafe mevzuat gereği olan bir mesafeydi. Gönlümüz hep beraber oldu. Gönüllere sınır çizmek mümkün değil.

 

"MİLLETİMİZİN DUASI SAYESİNDE BURALARA GELDİK"

 

Kutlu bir davanın mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir. Denizde damla misali olan 977 günlük ayrılığımızın sona eriyor olması beni bu bakımdan heyecanlandırıyor. Milletimiz adına yüklendiğimiz bu kutlu yürüyüşü daha güçlü ve kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Buna inancım tam. Biz yola milletimizle beraber çıkmıştık. Bugüne kadar her ne yaptıysak milletimiz için yaptık. Milletimizin duası sayesinde buralara geldik. Biz milletimiz için çalıştıkça onlar bize sahip çıktı. Yeri geldi milletimiz bizim için gövdesini siper etti.

 

Mesele milletimizdir, mesela bağımsızlığımızdır, hedeflerimizdir. Biz de milletimiz de bu gerçeği çok iyi biliyor. Bu anlayışla gecemizi gündüzümüze katıyoruz. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Bu bir veda değil bu yeni bir başlangıçtır demiş ve yeni dönemi bir Fatiha ile başlatmıştım. Partimizi kurduğumuz 2001 yılı Ağustos ayından 2014 Ağustos ayına kadar yaşadıklarımız tarihi bir dönüşümdür. AK Parti olarak bizim en büyük gücümüz milletimizin değerlerine sahip çıkmamızın yanında insanların hayat kalitelerini arttırmamızdır. Mütevazı kulübesinde yaşayanından en büyük şehrin en büyük kulesinde yaşayanına kadar herkes yararlanıyor. Hizmetlerimizde asla ayrımcılık yapmadık.

 

"GELMEM DİYENLER BEŞTEPE'NİN YOLUNU ÖĞRENDİ"

 

Bu ülkede kesinlikle kim ne derse desin 2. sınıf vatandaş yok. 80 milyon tamamı 1. sınıf vatandaştır. Teröre ihanete sapmayan her insanımızın başımızın üstünde yeri var. Ben değerli kardeşlerime bundan sonra yükümüzün daha ağır olduğunu hatırlatmak istiyorum. Değerli arkadaşlar, gönül olarak birlikte olsak da hukuken ayrı kaldığımız 2 buçuk yılı aşkın dönemde Türkiye çok önemli hadiseler yaşadı. Doğrudan milletin seçimiyle göreve gelen Cumhurbaşkanını hazmedemeyenler komik duruma düştüler. Akıllarına gelen her türlü direnişi sergilediler. Külliye üzerinden bizi yıpratmaya yönelik ahlaksızlıklar yaptılar. Nitekim milletimizin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne kendi evine sahip çıkmasına karşılık bu tavrı gösterenler kendilerine çeki düzen verdiler. Gelmem diyenler Beştepe'nin yolunu öğrendi. Suriye ve Irak'ta kötüleşen durumlar ciddi bir terör tehdidiyle bıraktı. Kürt kardeşlerimizi sokağa çağıran bir siyasi partinin ihaneti çok sayıda kardeşimizin hayatına mal oldu.

 

"FETÖ'NÜN TASFİYESİ KONUSUNDA ÖNEMLİ NOKTAYA GELDİK"

 

7 Haziran seçimiyle Türkiye ilk defa istikrar ortamını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. AK Parti'nin çoğunluk elde edememesi, muhalefet partilerininde çoğunluk oluşturamaması ülkemizi zor durumda bıraktı. Ülkemizi siyasi krizden çıkarıp 1 Kasım seçimlerine ulaştık. Ceylanpınar'da evlerinde uyurken polislerin şehit edilmesi bardağı taşıran son damla oldu. Türkiye bir yandan siyasi istikrarsızlığın bir yandan terör eylemleri nedeniyle zorlu bir imtihan yaşadı. Hamd olsun tüm imtihanlardan alnımızın akıyla çıktık. Suriye'den sınırlarımıza yönelen tehditleri tamamen kaldırmak için kapsamlı operasyonun sonuna geldik. FETÖ'nün tasfiyesi konusunda önemli noktaya geldik.

  Kaynak: a haber
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI