ÇOCUKLARDAN ANLAMLI KAMPANYA

 Tarih: 13-02-2018 08:49:58

Kartpostal Satarak Sokak Hayvanlarını Doyurdular

 

 

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Mini Mini Empati Kulübüne üyesi öğrenciler, yaptıkları kartpostalları satarak elde ettikleri gelirle sokak hayvanlarına mama alıyor.

 
 

 

İlçedeki 15 Eylül Ortaokulunun 7-12 yaş aralığındaki 13 öğrencisi tarafından kurulan Mini Mini Empati Kulübü, sokak hayvanlarına yönelik başlattıkları farkındalık çalışmasıyla dikkat çekti.

Kulüp Başkanı Sam Tuncel'in öncülüğünde yürütülen kampanyada, elleriyle kartpostallar hazırlayan öğrenciler, bunları satarak elde ettikleri gelirle sokak hayvanları için mama alıp onları besliyor.

İlçe halkının ilgiyle karşıladığı, devam eden kampanyaya Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır da destek verdi.

Öğrencilerin hazırladığı kartpostallardan satın alan Bahadır, bu etkinliklere çalışmalara her zaman destek verdiklerini ifade ederek, öğrencilere şunları söyledi:

"Her şey bir hayalle başlar. Ne yapabileceğinizi düşüneceksiniz. Ne yapacağınızı konuşurken, ortaya zaten yapmanız gereken çıkacaktır. Bu faaliyeti adım adım örmüşsünüz ve şimdi onu uygulamaya çalışıyorsunuz. Sonucunda da çok güzel işlerin ortaya çıktığını, bunun ardından da vatandaşlardan çok güzel tebrikler aldığınızı göreceksiniz. Bunun mutluluğunu yaşayacaksınız."

  Kaynak: haberler.com
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI