ÇANAKKALE VE BALIKESİR ARASINDA TANITIM ORTAKLIĞI

 Tarih: 14-05-2018 12:57:39

2018 Troya Yılı kapsamında, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti'nin organizasyonuyla Çanakkale’de bir araya gelen Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun (TGK) 15'inci Başkanlar Kurulu Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun, 11-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 15'inci Başkanlar Kurulu Toplantısı Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı'nın ev sahipliğinde yapıldı. Çanakkale Valiliği tarafından desteklenen toplantıya, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı İsmet Akıncı, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı, Çanakkale Basın İlan Kurumu Müdürü Hasan Hüseyin Kemal, Balıkesir’i temsilen Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve 80 ilin Gazeteciler Federasyonları ve Gazeteciler Cemiyetlerinin Başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı yerel basın sorunlarını ele aldı. Daha sonra toplantı, TGK 15'inci Başkanlar Kurulu Toplantısı ile sürdü. Toplantının ardından, 80 ilin Gazeteciler Cemiyeti ve federasyonlarının başkanları, Troya Antik Kenti, Assos Antik Kenti ve Çanakkale Şehitliklerini gezdi. Gün geçtikçe yerli ve yabancı turist akımı çoğalan Çanakkale ilindeki turizm pastasından Balıkesir’in de faydalanması için çaba gösteren Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti ile bir proje başlatılması konusunu görüştü. Demir, Edremit ilçesindeki Antandros Antik Kenti ve Çanakkale’deki Troya Antik Kenti’nin aynı tanıtıp programı kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini ve Çanakkale’ye gelen turistlerin Balıkesir’e de gelmesinin mümkün olacağını ifade etti. Toplantı sonunda TV100 Haber’e özel açıklamalarda bulunan BGC Başkanı Ramazan Demir, “TGK’nin 15. Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı bu kez Çanakkale ilinde gerçekleştirdik. Biz de Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti olarak Balıkesir ilini temsilen toplantıya katıldık. Komşu ilimiz Çanakkale’de dolu dolu 3 gün geçirdik. Şehitliklerimizi, antik Troya Kentini ziyaret ettik. Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı ile de, Balıkesir – Çanakkale işbirliği noktasında verimli görüşmelerimiz oldu. Çanakkale Valiliği, 2018’i Troya yılı ilan etti. Edremit ilçemizde de tarihi Antandros Kenti ile bu tanıtım projesinin birleştirilmesini ve Balıkesir’in de tanıtımı noktasında ortak iş birliği yapılması için görüşmeler yaptık. Sayın vali de olumlu görüşler belirtti. Biz, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte hem Troya’nın, hem de Antandros’un aynı anda tanıtımı noktasında ortak bir proje geliştirmeyi düşünüyoruz. Bu noktada, Balıkesir Valisinin de yönetiminde bulunduğu Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na, hazırlayacağımız projeyi sunacağız. Balıkesir müthiş bir coğrafya. Dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan güzellikleri var. Doğan, kültürel, tarihi dokusu çok yüksek. Dağda kar topu oynayın ayağı inip denize girebiliyorsunuz. Değerlerimize sahip çıkıp tanıtımı noktasında elimizi taşın altına koymak zorundayız. Biz Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ve Balıkesir gazetecileri olarak bu noktada üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI