BÜYÜKŞEHİR'İN VİZYON PROJELERİ BUGÜN BAŞLAYAN MIPIM 2017'DE

 Tarih: 14-03-2017 13:50:33

BALIKESİR’DEN MIPIM 2017’YE ÇIKARMA

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, vizyon projelerini Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM 2017’de yatırımcılara sunacak. Büyükşehir Belediyesi’nin dünya çapında bir yarışmayla projesini hazırlattığı Bandırma Tasarım Parkı Yarışması’nın sonucu da MIPIM fuarında açıklanacak.

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 14-17 Mart tarihleri arasında Fransa Cannes’da gerçekleştirilecek MIPIM 2017 için tüm hazırlıklarını tamamladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılacağı fuarda 90 ülkenin gayrimenkul alanındaki en iddialı yatırımcılarıyla bir araya gelecek. 1.800 metrekarelik alanda 250 firma, 6 şehir ve 1 ilçe katılımıyla temsil edilecek Türkiye’den Cannes’a gidecek kişi sayısı ise yaklaşık 600. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Cannes’da vizyon projelerini dünyanın yatırımcısına anlatıp yatırım fırsatlarını Balıkesir’e çekmeye çalışacak.

 

 

BANDIRMA TASARIM PARKI YARIŞMASI’NIN ÖDÜLÜ MIPIM’DE VERİLECEK

 


MIPIM 2017’de Balıkesir’in yanı sıra İstanbul, Antalya, Eskişehir, Hatay ve Kocaeli şehirlerinin katıldığı fuarda ayrıca Beyoğlu da yer alıyor. Türkiye'nin MIPIM'deki büyük gösterisine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan tam destek MIPIM 2017’de Türkiye’nin daha güçlü bir şekilde gövde gösterisi yapacağının en önemli kanıtlarından biri de fuarda Türkiye’nin bakanlık düzeyinde temsil edilecek olması olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı fuarda ayrıca, Türkiye’deki yatırım fırsatları, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve TOKİ Başkanı M. Ergün Turan tarafından da anlatılacak. Öte yandan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin dünya çapında yarışmayla projesini hazırlattığı Bandırma Tasarım Parkı Yarışması’nın ödülü MIPIM fuarında verilecek. İlk kez 2015 yılındaki fuara katılan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, üst üste üçüncü kez MIPIM fuarında yer alın Balıkesir’in değerlerini ve yatırım imkanlarını yatırımcıları anlatacak

 

  Kaynak: Gazete Ekspres
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI