BURHANİYE SATRANCI SOKAĞA TAŞIDI

 Tarih: 12-09-2018 13:14:43

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 4 yıldır organize edilen ‘Sokakta Satranç Var' projesi, bu yıl ilk kez Burhaniye’de gerçekleşti. Burhaniye Belediyespor Satranç Kulübü ve Burhaniye Satranç Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, satranç sporuna gönül verenler İskele Yat Limanı’nda bir araya gelerek, satranç oynadı. Etkinliğe katılan Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Güngör Persil de çocuklarla birlikte satranç masasına oturdu.  

 


Burhaniyeli satranç severler, TSF tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve her yıl okulların açılmasına 1 hafta kala organize edilen ‘Sokakta Satranç Var’ projesi kapsamında İskele Yat Limanı’nda bir araya gelerek, açık havada satranç oynadı. Satranç kültürünü tüm yurda yaymayı, tanıtmayı, sevdirmeyi ve Türkiye'yi 7'den 77'ye sokaklarda, meydanlarda, sahillerde, parklarda satranç ile bir araya getirmeyi hedefleyen proje, 8 Eylül’de tüm ülkede eş zamanlı olarak başladı. 15 Eylül’e kadar devam edecek etkinliklerin Burhaniye ayağı ise 11 Eylül’de gerçekleşti. Organizasyona katılan Kaymakam Hüseyin Öner ve Başkan Yardımcısı Güngör Persil de çocuklarla satranç oynadı. 

 

 


600 LİSANSLI SPORCU VAR


Satranç sporuna olan ilgiyi artırmak adına hayata geçirilen bu anlamlı projeyi düzenleyen ve başta TSF Burhaniye İlçe Temsilcisi Nigar İdiz olmak üzere projenin Burhaniyelilerle buluşmasında emeği geçen herkesi kutlayan Başkan Necdet Uysal, Burhaniye Belediyesi olarak satranç sporuna büyük önem verdiklerini kaydetti. Burhaniye’de kayıtlı 600 lisanslı satranç sporcusunun olduğunu vurgulayan Uysal, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da satranç sporuna desteklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI