BU PROJE BALIKESİR SANAYİSİNE ÇAĞ ATLATACAK

 Tarih: 26-05-2017 20:24:04

BALIKESİR’DE TEKNO ATÖLYENİN TEMELİ ATILDI

SANAYİCİDEN MESLEKİ EĞİTİME DEV DESTEK

Balıkesir Sanayi ve Ticaret Odası ,Organize Sanayi Bölgesi yönetimi mesleki eğitime destek olmak amacıyla ,Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne tekno atölye kuruyor..

Kent sanayicileri , Mesleki Eğitim Seferberliği ilan ederek peş peşe kurulan dev yatırım ve fabrikalar için şehrin teknik ara personel ihtiyacını karşılamayı hedefliyor..

Balıkesir Organize Sanayi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bin metre kare kapalı alana inşa edilecek Tekno-Atölye'nin temeli atıldı.

Programa Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu,Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur,Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ile iş dünyasından bazı isimler katıldı.

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, lisede gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, kente önemli yatırımlar yapıldığını söyledi. Bu yatırımların devamının geleceğini belirten Uğur, şöyle konuştu:

"Yatırımcıya her türlü sosyal ve teknik altyapıyı sunuyoruz. En önemlisi de teknik eleman ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu teknik eleman ihtiyacımızla ilgili Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile bir protokol imzaladık. İmzaladığımız protokolle milli mesleki eğitim seferberliği başlattık. İnşallah güzel bir atölyemiz olacak. Bu atölyede hem sanayiciler, hem çalışanları için mesleki geliştirme kursları açılacak ve meslek edindirme kursları olacak. Hem sanayi, hem çalışanları, hem de lise öğrencileri buradan yararlanacak. Balıkesir'de sanayide çalışmak, kendini teknik eleman olarak yetiştirmek isteyenler de bu atölyeden ücretsiz olarak faydalanabilecek."

Daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından butona basılarak temel atıldı.

Yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak Tekno-Atölye'de, bilişim teknolojileri dershanesi, hidrolik-pinomatik dershane, mekatronik dershanesi ve CNC otomatik dershaneleri yer alacak.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI