BU OKULU SEÇEN ÖĞRENCİLER İŞSİZ KALMIYOR

 Tarih: 06-07-2017 19:21:37

BU OKULU SEÇEN ÖĞRENCİLER İŞSİZ KALMIYOR

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 8'inci sınıf öğrencilerinin lise tercihleri için kullanılacak yerleştirmeye esas puanlar (YEP) açıklandı.Şimdi sıra tercihlerde.

Diğer mezunlar gibi binlerce Balıkesirli 8. sınıf öğrencisi de 24 Temmuz’a dek çeşitli liselere tercih işlemleri yapacak.

Öğrencilerin yeni gözdesi ise Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Bu okul,öğrencilerine hem ek puan,hem ücret hem bireysel sigorta hem de iş imkanı sağlıyor.

Organize Sanayi Bölgesi yönetimi de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol ile yatırımcının gözbebeği haline gelen Balıkesir’de nitelikli iş gücünü karşılamak üzere bir dizi çalışmalar yürütüyor.

Meslek liselerimiz biizm meselemiz sloganıyla Organize Sanayi Bölgesi’ndeki mesleki teknik Anadolu lisesine tekno atölye kazandıran OSB yönetimi , hem veli hem de öğrencilerin tercihini sağlamak amacıyla okul şartlarını cazip hale getiriyor,mezunların OSB bünyesindeki firmalarda istihdamına yönelik çalışmalar yürütüyor.Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur  8. sınıf mezun öğrencilere mesleki teknik anadolu lisesini de tercihleri arasında düşünmeleri için çağrıda bulundu.

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mesut Eray da OSB bünyesinde yer alan okula tekno atölye kurulması için Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalandığını hatırlatarak,yatırımcının ihtiyacı olan kalifiye eleman açığını kapatmak istediklerini belirtti.Atölye inşaatının sürdüğünü söyleyen Eray,Balıkesir Valisi Ersizn Yazıcı ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur öncülüğünde kentteki mesleki ve teknik eğitim daha yüksek standarda taşınıyor diye konuştu.Eray, ayrıca OSB mesleki teknik anadolu lisesi mezunu öğrencilerin bölgedeki mevcut  firmalarda istihdam edildiğini belirtti.

OSB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi idareci ve mezun öğrencileri de bugünlerde lise tercihleri nedeniyle kafa karışıklığı yaşayan ebeveyn ve öğrencilere tercih çağrısında bulundu.TV100 mikrofonlarına konuşan OSB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Işık,okulu tercih edecek öğrencilerin üniversitede alanlarının devamı olan bölüm ve mühendislik fakültelerine yerleşirken büyük avantaj yakalayacaklarını da vurguladı.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI