"BU KİTAP VİZYONUNUZLA BESLENDİ"

 Tarih: 23-04-2018 08:42:19

PEYNİRLERİMİZİ KİTAP HALİNE DÖNÜŞTÜREN YAZARLARDAN EDİP UĞUR'A TEŞEKKÜR

 

 

Balıkesir’in kendine has peynir çeşitlerinin kayıt altına alındığı, kültürel miras değerindeki kitabın yazarları; Berrin Bal Onur ve Neşe Aksoy Biber, Büyükşehir Belediye eski Başkanı Ahmet Edip Uğur’a; katkılarından dolayı teşekkürlerini ileterek, kitabı takdim ettiler.

 

Balıkesir’in kendine has 50 çeşit peynirini içeren 279 sayfalık "50 Peynirli Şehir Balıkesir" kitabı, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yayınlandı. Kitabın yazarları; Berrin Bal Onur ve Neşe Aksoy Biber, çalışmanın öncüsü Balıkesir Büyükşehir Belediye eski Başkanı Ahmet Edip Uğur’a kitabı takdim ederek, katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

“KİTAP VİZYONUNUZLA BESLENDİ”

 

Kitabı, Uğur’a takdim eden yazarlar; Berrin Bal Onur ve Neşe Aksoy Biber kitabı “Vizyonunuz ve hayallerinizle beslenen, yolculuk ve keşiflerle zenginleşen, samimiyetle yazılan bu kitabın, Balıkesir şehrine hayırlı olmasını diliyoruz. Yürekten teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.” notuyla imzaladılar.

 

“EMEĞİNİZE SAĞLIK”

 

Balıkesir’in güzelliklerinin bir kez daha tescillendiğini belirten Edip Uğur; Berrin Bal Onur, Neşe Aksoy Biber ile Kırsal Daire personeline emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışma ile 50 ayrı çeşit peyniri içinde barındıran kitap sayesinde Balıkesir peynirleri kayıt altına alındı. Kitabın içeriği; Balıkesir’e Genel Bakış, Süt ve Süt Ürünleri, Balıkesir Peynirleri ve Süt Ürünleri, Balıkesir Peynir Yolları ve Balıkesir’in Süt ve Süt Ürünlerine Güncel Bakış başlıklarından oluşuyor.

  Kaynak: EKSPRES GAZETESİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI