BSO BAŞKANI UĞUR’DAN SANAYİCİYE 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ

 Tarih: 16-11-2017 17:02:00  -   Güncelleme: 16-11-2017 17:05:11

BALIKESİR OSB’DE İKİ FİRMA DAHA ÜRETİME BAŞLADI

BSO BAŞKANI UĞUR’DAN SANAYİCİYE 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ

 

Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur,Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime başlayan iki firmayı ziyaret etti.

 

Bölgedeki sanayiciye istişare ziyaretlerini sürdüren Uğur,bu kez de temelini birlikte attıkları iki sektörel firmanın üretime başlaması ile ilgili firma sahiplerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

Uğur, ziyarette bulunduğu Sem Mobilya A.Ş.’de firma kurucu ortağı  Eyüp Türkoğlu ile birlikte fabrikanın üretim alanlarını inceledi.

 

Türkiye’nin en çok sanayi yatırımı çeken kenti Balıkesir’de yatırım kararı alan firmaların üretime başlamasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Sanayi Odası Başkanı, Organize Sanayi Bölgesi’nin hızla gelişmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

 

Ziyarette firma çalışanları ile de sohbet eden Sanayi Odası Başkanı Uğur, Balıkesir’de kadın istihdamı ile ilgili desteklerinden dolayı fabrika yönetimine teşekkür etti.

 

 

Fabrikada ileri teknoloji cihazlar ile birçok farklı çeşit banyo mobilyası üretimi yapan firmanın kurucu ortağı Eyüp Türkoğlu,dünya genelinde yaklaşık 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirtti.Banyo mobilya sektöründe Türkiye’de lider firmalar arasında bulunan firmanın dünya sıralamasında da ilk 10’da olduğunu dile getiren Türkoğlu,hedeflerinin sektörde beş yıl içinde zirveye oturmak olduğunu ifade etti.Diğer kentlerden sonra Balıkesir’de yatırım yapmaktan mutlu olduklarını söyleyen Türkoğlu,il genelindeki tüm kurumlardan yatırım konusunda kendilerine büyük kolaylıklar sağlandığını belirtti.Türkoğlu, ‘Yaklaşık 12 bin beşyüz metrekarelik bir fabrika inşa ettik ve üretime başladık. Kırk altı personel ile hizmete devam ediyoruz.Firma olarak hedefimiz önümüzdeki bir yıl içinde üretim miktarımızı artırarak , yüz çalışanı istihdam edebilmek..Sanayi Odası Başkanımız İsmail Uğur’a ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.Hem inşaatı yaparken hem de kuruluşumuzda Sanayi Odası olarak kendilerinin çok büyük desteklerini gördük.Yanımızda olduğu için mutluyuz.’ifadelerini kullandı.

 

Uğur,OSB’deki temasları kapsamında Çağsan Merdiven A.Ş. ‘yi ziyaret etti.Ziyarette Uğur’a eşlik eden firma yönetim kurulu başkanı Oğuz Çağlayan, Balıkesir’de hayata geçirdikleri yaklaşık 20 milyonluk fabrikanın üretimi hakkında bilgi verdi.Çağlayan, ziyarette İstanbul’da da bir fabrika ve üretim tesisleri olduğunu belirterek , ‘Balıkesir’i gelecek vaad eden bir kent olarak gördüğümüzden dolayı burada da bir yatırım kararı aldık.Çalışmaya başladık.İnşallah vatanda millete hayırlı olur.Burada alüminyum merdiven ve iskelet sistemleri üretimi gerçekleştiriyoruz.40 civarında ülkeye ihracatımız devam ediyor.Sanayi Odası Başkanımız İsmail Uğur’a da bizi yatırım konusunda yüreklendirdiği,cesaretlendirdiği için,gösterdiği ilgi,alaka için çok teşekkür ediyoruz.Ziyareti bizi oldukça memnun etti.’ diye konuştu.

Sanayi Odası Başkanı Uğur,firma ziyaretlerinin sonunda sanayiciler olarak heyecan ve azimle çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek ’Bugün istihdam ve üretim anlamında Balıkesir ekonomisine ciddi katkı sağlayacak iki önemli firmamızı ziyaret ettik. Hizmete yeni başlayan Çağsan Merdiven ve Sem Mobilya firmalarımıza hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Dünyanın önde gelen sayılı üreticilerinden olan firmaların yatırımlarını tamamlayıp Balıkesir’de faaliyete başlaması bizi mutlu etti.Ziyaretimizde ayrıca sanayicimizin ihtiyaç ve sıkıntılarını dinledik.İki firmamız da Balıkesir’e Gümrük açılması talebinde bulundu.Biz de firmalarımıza sanayide kadın istihdamına yönelik atölye çalışmalarımızı anlattık.Bu yönde de işbirliği içinde güzel projeler ortaya koyacağımıza inanıyorum.Her iki firmanın da sektörel anlamda Balıkesir için hayırlı olmasını temenni ediyorum.’ diye konuştu.

 

Uğur’un OSB’deki firma temaslarına Organize Sanayi Bölge Müdürü Mesut Eray eşlik etti.

ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI