BORU PATLADI, AYVALIK SUSUZ KALDI

 Tarih: 08-03-2018 08:41:00  -   Güncelleme: 08-03-2018 10:36:00

BORU PATLADI, AYVALIK SUSUZ KALDI

 

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin merkez mahallelerinden Kemalpaşa sınırları içinde patlayan ana boru, ilçe genelini susuz bıraktı.

 

Ayvalık'ta; Hayrettin Paşa ile Kemal Paşa Mahalleleri'nin sınırında, Hastane Caddesi üzerinde 60 yıl önce yapılan ana su borusu yüksek basınca dayanamayarak patladı. Kullanılmaz hale gelen ana borunun değişimini yapan BASKİ ekipleri, ana su borusunun hemen yanında bulunan UEDAŞ'a ait bir elektrik trafosunun da aynı bölgede bulunması nedeniyle zor anlar yaşadılar.

İyice paslanan ve kullanılmaz hale gelen ana su borusunun değiştirilmesi sırasında; şebekeye bağlı diğer ana su hatlarının da su akışı kesilmek zorunda kalındı.

BASKİ ekiplerinin gün boyu hummalı çalışmalarının ardından eski ana boru yenisiyle değiştirilirken, sözkonusu çalışma nedeniyle Ayvalık merkez de hemen hemen tüm mahallelere su verilmesi yaklaşık 20 saatlik bir süreyi buldu.

BASKİ ekiplerinden alınan bilgiye göre; Ayvalık merkezdeki pek çok ana su arterinin oldukça eski ve miladını doldurduğu ve mutlaka değiştirilmesi gerektiği vurgulandı.

  Kaynak: haberler.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI