Bitcoin camiasına özel üretilen telefon Türkiye'ye geliyor!

 Tarih: 28-02-2018 20:40:00  -   Güncelleme: 28-02-2018 20:44:58

 

Dün mobil Dünya Kongresi'nde Bitcoin gibi kripto para birimlerini saldırılara karşı dayanıklı bir şekilde saklayabilen bir telefon tasarlandığı duyurulmuştu.

Dün, Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde Bitcoin gibi kripto para birimlerini saldırılara karşı dayanıklı bir şekilde saklayabilen bir akıllı telefon tasarlandığı duyuruldu.

Alman siber güvenlik şirketi Sikur tarafından üretilen telefona SIKURPhone adı verildi ve 799$’dan satışa sunuldu.

5.5 inçlik yüksek tanımlı ekrana sahip olan telefonun üzerinde 13 MP’lik kamera var. Ancak cihazın öne çıkan özelliği içinde dahili bir kripto para cüzdanı bulunması.

‘Tüm hack testlerini geçti’

Telefonun üreticisi Sikur, profesyonel hacker’lar aracılığı ile cihazı teste tabii tuttuklarını ve ik ay boyunca gerçekleştirilen “ciddi” testlerde hacker’ların hiçbir bilgiye erişemediklerini bildirdi.

27 Şubat’ta 799$’dan satışa sunulan SIKURPhone’ların teslimine Ağustos ayı itibari ile başlanacak. Şirket, bu fiyattan yalnızca 20 bin adet satılacağını açıkladı.

Ağustos 2018'de Türkiye'ye geliyor;

Sikur telefonun Ağustos 2018 tarihinde Binbircesit.com distribütörlüğü ile ülkemizdede satışa sunulacak,kripto para camiası bu telefonu 4 gözle beklediği aşikardır.

  Kaynak: Cointelegraph
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI