BİLİM TIRI BALIKESİR'İ DOLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

 Tarih: 24-04-2017 12:30:00  -   Güncelleme: 24-04-2017 12:31:50

KARESİ'NİN BİLİM YÜKLÜ TIR'I YOLLARDA

 

 

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Karesi Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bilim TIR'ı hem merkez hem de kırsal mahallelerdeki okullarda bilim yolculuğuna devam ediyor.

 

Bilimi eğlenceli bir şekilde öğrencilere sevdirmeyi, küçük yaşlardan itibaren bilime ve araştırmaya olan ilgilerini arttırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi'nce hayata geçirilen Bilim TIR'ı bilimi kırsal mahallelerdeki öğrencilerin ayağına götürüyor. Bugüne kadar yüzlerce öğrenciye ulaşan bilim yüklü TIR'ın son durağı Şamlı İlk ve Ortaokulu, Şamlı İmam Hatip Ortaokulu, Yağcılar İlkokulu, Kamçılı İlkokulu ve merkezdeki Albay Albay Tayyar Nuran Oğuz İlkokulu oldu.

 

 

BİLİM YOLCULUĞU SÜRECEK

 

 

Yıl boyunca okul bahçelerine konuşlandırılan içerisinde fen bilimlerinden matematiğe, fizikten kimyaya bir çok alanda deney yapma imkanı sunan Bilim TIR'ı ile öğrenciler okulda öğrendiklerini deneyerek pekiştiriyor. Çocukların büyük ilgi gösterdiği ve eğlenceli saatler geçirerek deneyler yaptığı Bilim TIR'ı "bilim yolculuğunu" sürdürecek.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI