BİLAL ERDOĞAN BALIKESİR’DE OK ATTI

 Tarih: 18-08-2017 12:47:10

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Karesispor Okulu'nu ziyaret etti. Erdoğan ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile beraber ok attı.

 


Ağustos ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek kırmızı dipli mumla, 11-12-13 ağustos tarihlerinde yapılan Geleneksel Kurtdereli Güreşlerine davet eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan'ı Karesi Spor Okulu'nda ağırladı. TÜGVA İl Temsilciliği'nin açılışını gerçekleştiren Erdoğan, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Milletvekili Kasım Bostan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Karesi Spor Okulu'nun yaz dönemi kurslarının devam ettiği Fatih İlkokulu'nu ziyaret etti. Okul bahçelerinde yüzen, kaykaya binen, top oynayan çocuklarla yakından ilgilenerek sohbet eden Erdoğan, çocukların bincilik eğitimi de aldığı okul bahçesinde ata bindi ve Başkan Yücel Yılmaz ile birlikte 'Ya Hakk' diyerek ok attı.

 

"Güçlü bir Karesi belediyesi"

 


Karesi Belediyesi'nin ata sporuna sahip çıkmak için her yıl düzenlediği 'Uluslararası Altın Ok Geleneksel Türk Okçuluğu ve Atlı Savaşları Festivali'nden haberdar olduğunu belirten Bilal Erdoğan, babası Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde ilk iş olarak kapalı yüzme havuzları yaptırdığını söyledi. Erdoğan, "Güçlü bir Karesi Belediyesi var, biliyorum. Geleneksel sporlarımızı çok önemsiyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş, yitik değerlerimizin yeniden hak ettiği yere gelmesi adına Karesi Belediyesi de önemli işlere imza atıyor. Görüyorum ki Karesi Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz; okul, havuz ve okçuluk sporunu birleştirerek bu işi bitirmiş. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  Hava Durumu HABERLERİ
24 HAZİRAN 2018'DEKİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE KİME OY VERMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
YUKARI