BİGADİÇ VE BANDIRMA’YA DEV BOR YATIRIMLARI GELİYOR

 Tarih: 05-11-2018 15:19:01

Balıkesir’de basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti milletvekilleri , birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Önce hizmetlerin anlatıldığı ardından ise basın mensuplarının sorularının yanıtlandığı toplantıda Balıkesir ile ilgili müjde niteliğinde açıklamalar vardı..

 

 

AK Parti MKYK üyesi ve Balıkesir milletvekili Yavuz Subaşı , Balıkesir ve yakın bölgede başlayan tüm yatırımların tamamlanacağını söyledi,Bigadiç ve Bandırma’ya yeni yatırımları müjdeledi:Subaşı , yeni tessilerin binlerce kişiye iş kapısı olacağını vurguladı:

 

 

“Geçtiğimiz hafta Çinliler vardı. Bigadiç’deydi , Bandırma’daydı. Bunlar 3000 e yakın ilk etapda 2019 sonuna kadar 500 kişi başlamak üzere ilave istihdam sağlayacak bor tesisleri ile ilgili işleme tesisi kurucaklar. Yarı metal organize sanayi bölgesi kuruluyor.

 


Subaşı ,sözlerinin devamında Ankara’daki Balıkesir ofisi ve kültür evi projesine değindi:

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu bir ofis tuttu Ankara’da. Tüm Ankara’da görev yapan üst düzey bürokratlarla biz orda bir araya geliyoruz. İsimlerini yarın öbür gün duyarsınız. Üst düzey bürokratlarla tanışıyoruz. Yine Balıkesir Kültür Evi yapıyor Ulus Meydanı’nda Büyük Şehir Belediye Başkanımız .Ankara’ya gelirseniz bunları hem Büyük Şehir ’in ofisinde hem Kültür Evi’nde sizleri inşaatı devam eden Kültür Evi’ni gösteririz. Biz burada isim sıfatlarını daha sonra söyleyeceğiz üst düzey kişilerle görüşüyoruz.”dedi.

 

 

Bir diğer müjde milletvekili Adil Çelik’ten geldi..Çelik , Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin devlet hastanesi ile afiliasyonu gerçekleşeceğini müjdeledi:

 


“Vekillerimizle beraber biz gittiğimiz  sağlık bakanlığına tıp fakültesi hastanesi olan yerlerde afilliasyon dediğimiz sağlık sisteminine entekrasyonu söz konusu, tıp fakültesi hastanesinin sağlık sistemine entekrasyonu onlarla beraber hasta kabulü söz konusu böyle olduğunda zaten çoğu sorun kendiliğinden çözülecek.Çünkü Üniversitenin sağlık sistemi ayrı onun  hemşiresi , doktoru , geldisi , gittisi ayrı , devlet hastanesinin ki ayrı. Halbu ki bunlar arasında bi denge kurmak  kadroyu dengeli bi şekilde dağıtmak her yere  bir temel planlamayı gerektiriyor onu sağlık bakanlığı yapması gerekiyor. Sağlık Bakanlığımızın bu konuda ciddi çalışması var çok uzak olmayan bir gelecekte afilasyon gerçekleşecek. Tıp Fakultesi Hastanesi zaten ister istemez sağlık bakanlığının gözetemi denetimi altında kadro eksikleri diğer eksiklerde tamamlanarak milletimize hizmet veriri hale gelecek.”dedi.

 


Buna göre Tıp Fakültesi akademisyenleri ile öğrencileri afiliasyon kapsamında Sağlık Bakanlığı hastanelerinde çalışabilecek.

 

Milletvekili Mutlu Aydemir de  ekonomik sıkıntıya düşen Susurluk’ta faaliyet gösteren Yörsan firması ile ilgili bölgedeki süt üreticisini de yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı: Aydemir üreticinin madur olmaması için yapılan çalışmaları anlattı:

 

“Konkordato verdiğiniz anda  ilan edildiği anda hukuki süreç bakımından belli bazı süreçler var .Birincisi üretici bundan sonra pazarlamada zorluk yaşayacak mı? yani yörsan gitti hemen gerekli bağlantılar yapıldı ve pazarlama noktasında her hangi bir zorlukla karşılaşmadı üreti. İkincisi de alacaklar noktasında nasıl yapabiliriz. konkordato ilanından önce ki alacaklar konkordatonun prosödürüne giriryor. Konkordato  ilanından önce ki alacaklar tabi ki konkordato  süreci işleyecek yani 3 ay 6 ay 2 ay süreçler var . o işleyecek onun çabuklaştırılması noktasında bi ödeme planı istendi. İkinciside konkordato sonrası için firma hala  daha  süt pazarlamaya devam ediyor konko almaya devam ediyor. Kokon sonrası için ise  ödeme yapması derhal ödeme yapması noktasında bir şey verildi ve ödemeleri başlattık hukuki prosödür hukuk neyse o . firmaya bütün faizile beraber ödeme tahütü alındı. Cumhurbaşkanımızın birinci önceliği ve ilk talimatı hatta bana gelen dosyada yazısını gördüm çok etkilendim açıkçası üreticeye öncelik üreticiye öncelik evrilmesi noktasında bu noktada da üreticeye öncelik verilecek şunu söyleyebilirim belki de ilk defa bir yerel problemde  bütün hükümet bütün külliye bakanların hepsi telaffuz halindeler bu ben hükümetin temsilcisi olarak konuluyorum burada üreticiyi mağdur etmemek için ne gerekirse yapılacak”dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI