BBP İL YÖNETİMİNDEN BSO BAŞKANI’NA ZİYARET

 Tarih: 23-11-2017 13:00:00  -   Güncelleme: 23-11-2017 13:03:12

 

Büyük Birlik Parti Balıkesir İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur’u makamında ziyaret etti.

Ziyaret heyetine sıcak bir karşılama yapıldı.

Ziyarette gelişen Balıkesir sanayi ve ekonomisi ile yerli otomobil üretimi için kentin sanayi altyapısı uygunluğunun ele alındığı bildirildi.

Basına kapalı yapılan görüşme sonrası Sanayi Odası Başkanı Uğur, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Aydoğan’a tarihi saat kulesi tablosu hediye etti.

 

 

 

Ziyaret ile ilgili TV100 mikrofonlarına bilgi veren Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Aydoğan, yerli otomobil üretimi için Balıkesir’in en uygun kent olduğunu dile getirdi. Aydoğan konuşmasında,” Tabii ki biz ilk yaptığımız basın açıklamasında da bunu söyledik. Balıkesir’e yatırımın gelmesini arzu ediyoruz, ancak onun ötesinde bu yatırımı yapacak olan babayiğitlere şunu söylüyoruz Türkiye üzerinde en uygun yatırım yapılabilir yer Balıkesir. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde dünyanın en hızlı gelişen ili Balıkesir olacak dedik, bu iddiayı ortaya koyduk. Sayın İsmail Uğur’un da daha önceden böyle bir çalışması vardı. Biz ona da katkı anlamında bu çalışmayı devam ettiriyoruz. Tabii ki de Sanayi Odası yerli otomobil fabrikasının Balıkesir’e gelmesi için yapılan çalışmanın en önemli ayağını oluşturuyor. Bu konuda da nezaketinden dolayı Sayın İsmail Uğur’a çok teşekkür ediyoruz, gerçekten bizleri çok güzel ağırladılar. Bu konuda daha sonra da tekrar bir araya geleceğiz. Yerli otomobil fabrikasının Balıkesir’e geleceğine de inanıyoruz. Sonuç alana dek mücadele edeceğiz. Sayın İsmail Uğur ile de bu girişimlerde birlikte hareket edeceğimize inanıyoruz. ” ifadelerini kullandı.

 

Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur da ziyaretle ilgili heyete teşekkür ederek,görüşmeye ilişkin şöyle konuştu:”Sayın Büyük Birlik Partisi il başkanına , yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum nazik ziyaretleri için. Organize sanayi bölgesi ile ilgili, Balıkesir’e sanayi yatırımları ile ilgili istişarelerde bulunduk ve kendilerinin de yerli otomobilin Balıkesir’de üretilmesi ile ilgili kampanya destekleri var. Ben de çok teşekkür ediyorum bizde elimizden geldiği kadar, Balıkesir halkı , sanayicisi iş adamları, siyasetçileri ile birlikte bu kampanyaya destek oluyoruz. Bununla ilgili bizim bir teklifimiz oldu ,yerli otomobilin adı Alp olsun diye. Bu kamuoyundan ciddi bir destek almıştı. Takdir görür , kabul edilirse, bunun kabul edilmesi Balıkesir için büyük bir onur olacak. Hayırlısı olsun diyorum.İnşallah Balıkesir’i daha güzel günler bekliyor diye ümit ediyorum. Çok teşekkür ediyorum.”

Heyet, daha sonra Sanayi ve Ticaret Odaları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile yapımı devam eden tekno atölye projesi inşaasını inceledi.

Hem Organize Sanayi Bölgesi’ndeki mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencilerinin eğitimine hem de sanayicinin ara eleman ihtiyacını karşılamasına katkıda bulunacak proje ile ilgili bilgi alan heyet, ziyaretin ardından bölgeden ayrıldı.

 

 

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI