BAYRAM ALIŞVERİŞİ SON GÜNE KADAR SÜRDÜ

 Tarih: 14-06-2018 08:19:53

 

Edremit ilçe merkezinde bayram alışverişi yapmak için son günü bekleyen binlerce kişi, gecenin ilerleyen saatlerine kadar açık olan işyerlerinde yoğunluğa neden olurken, en fazla yoğunluk, şeker ve kuruyemişçi dükkanlarında yaşandı.

 

Bayram alışverişlerini son güne bırakanlar, Edremit ilçe merkezinde yoğun bir hareketlilik yaşanmasına neden oldu. Arife günü sabah saatlerinde açılan iş yerleri, gecenin ilerleyen saatlerine kadar kapanmadı. Giyim mağazalarının yanı sıra en fazla yoğunluğun yaşandığı işyerleri ise şekerlemeci ve kuruyemişçiler oldu. Ramazan Bayramlarının vazgeçilmez ikramlarından olan şeker, lokum, çikolata, kolonya ve Türk kahveleri kilolarca satıldı. Bazı iş yerlerinde, en çok rağbet gören ürünlerin arife günü tükendiği gözlenirken, işyerlerine akın eden müşteriler dakikalarca sıra beklemek zorunda kaldı. İşyerlerinin büyük çoğunluğu, yoğun müşteri trafiğine hızlı cevap verebilmek amacıyla takviye personeller çalıştırdı. Çarşamba günleri kurulan Edremit Körfezi’nin en büyük semt pazarının bir kısmı ise, arife günü yeniden kuruldu.

Edremit ilçe merkezinde uzun zamandır faaliyet gösteren şekerleme ve kuruyemişçi esnaflarından

Turgay Gündoğan, TV100 Haber’e bayram yoğunluğu ile ilgili konuşarak, “Yıllardır Edremit’te şekerleme ve kuruyemiş üzerine faaliyet göstermekteyiz. Bayram yoğunluğu hat safhada. Her bayramda olduğu gibi bu bayram öncesinde de büyük bir müşteri yoğunluğu var. Ürünlerimizi geniş yelpazede en kaliteli şekilde sunmaktayız. İyi ürünü en iyi fiyata bulum halka arz etmeye çalışıyoruz. Yoğun ilgiden dolayı da bunu başardığımıza inanıyorum. Tüm Edremit halkına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyor, herkese hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI