BAÜN’E DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AÇILIYOR

 Tarih: 18-06-2017 15:55:38

BAÜN’E DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AÇILIYOR

Balıkesir Üniversitesi kampüsüne bu yıl KYK ve Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak anlaşma ile 4 bin kişilik yurt kazandırılacağı ve üniversiteye açılması planlanan bölümler arasında da Diş Hekimliği Fakültesi’nin öncelikli olduğu öğrenildi.

KAMPÜSTE YURT KAPASİTESİ 5 BİN OLACAK

Balıkesir’de yerel bir gazeteye açıklamalarda bulunan Balıkesir Üniversitesi (BAUN) Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, üniversitede devam eden projeler ve yeni gelişmeleri ifade etti,rektörlük olarak önceliklerini kampüsteki öğrenci yurt kapasitesini artırmaya verdiklerini belirtti.

MORFOLOJİ BİNASI BİTTİ, MİMARLIK FAKÜLTESİ İLK KEZ ÖĞRENCİ ALACAK  

Tıp Fakültesi Morfoloji binasının tamamlandığını ve yeni dönemde fakülte öğrencilerinin bu binada eğitim alacağını kaydeden Rektör Kerim Özdemir, “Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ek binası tamamlandı. Mimarlık Bölümü ayrıldı, Mimarlık Fakültesi yeni dönemde ilk kez fakülte olarak 100 öğrenci alacak. Merkez Kütüphane ve Oditoryum binasının temeli atıldı. Oditoryum binasında kongre, sunumlar ve müzik gösterileri yapılacak” dedi.

İLAHİYAT FAKÜLTE BİNASI İHALEYE ÇIKIYOR

İlahiyat Fakültesi inşaatının ihalesinin kısa sürede yapılacağını belirten Özdemir, “Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin projesi bakanlıktan onaylandı, proje ihalesi yapılacak. Savaştepe Meslek Yüksek Okulu binası tamamlandı, öğrenciler yeni binaya taşınacak. İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nun ihalesi yapıldı 3 milyon liraya tamamlanacak. Yıllık yatırım harcamamız 33 milyon lira. Ek ödeneklerle bu rakam 40 milyon liraya çıkabiliyor. Önümüzdeki yıl Diş Hekimliği Fakültesi’nin açılmasını istiyorum. 2018’de bunun açılması için YÖK’e teklif yapacağız kısa sürede Balıkesir’e Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandıracağız.”ifadelerini kullandı. (Haberci Gazetesi)

  Kaynak: HABERCİ GAZETESİ
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI