BAŞKAN YILMAZ TOKİ YENİMAHALLE'DE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

 Tarih: 11-04-2017 13:47:09

BAŞKAN YÜCEL YILMAZ; "GÜÇ MİLLETİN, DENETİM MİLLET MECLİSİ'NİN OLACAK"

 

 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Halk Oylaması çalışmaları kapsamında sabah saatlerinde TOKİ Yenimahalle'de vatandaşlarla bir araya geldi, mahallenin eksiklerini tespit ederek ilgili müdürlerine talimatlarını verdi.

 

 

Vatandaşlardan 'evet'e destek isteyen Başkan Yılmaz, "Yeni sistemle artık kimse millete rağmen iktidara gelemeyecek. 16 Nisan'da iktidara gelecek millet olacak" açıklamasında bulundu.

 

 

MESELE MEMLEKET MESELESİ

 

 

Halkın gerçek egemenliği için vatandaşlara referandumda 'evet'te birleşme çağrısında bulunan Yücel Yılmaz, mevcut parlamenter sistemin iktidar sağlamadığını, kaos ve krizlere neden olduğunu söyledi. 16 Nisan'da halkın iradesinin sandığa yansıyacağını kaydeden Yılmaz, "Mesele memleket meselesi. Sen ben yok Türkiye var" dedi.

 

 

BÜROKRASİ AZALACAK,  BÜYÜME HIZLANACAK

 

 

Yeni Sistem'in gücü millete, denetimi ise meclise verdiğini söyleyen Yılmaz, "Yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı için, vesayetçi anlayışın son bulması için, çift başlılığın sona ermesi için, bürokrasinin azalması, büyümenin hızlanması için, Cumhuriyetimizin güçlenmesi için 16 Nisan'da 'evet' diyoruz" dedi.

 

 

'OYUNUZA SAHİP ÇIKIN'

 

 

16 Nisan'ın millet iktidarının güçleneceği gün olduğunu ifade eden Yücel Yılmaz, "Sizler 'evet' diyerek yalnızca Anayasa'yı değiştirmeyecek; Türkiye'nin gücüne güç katacaksınız. Ben Karesili hemşehrilerimin; Türkiye için, istikrar için, büyük Türkiye için 'evet' diyeceğine inanıyorum" dedi. Yılmaz ayrıca vatandaşlara 'oyunuza sahip çıkın' çağrısında bulundu.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI