BAŞKAN YILMAZ: "OKUL BAHÇELERİNİ ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE İNŞA EDİYORUZ"

 Tarih: 25-01-2017 10:51:42

ÖĞRENCİLER İSTİYOR BAŞKAN YILMAZ YAPIYOR

 

Karahallılar Ortaokulu öğrencileri okullarında yürütülen çalışmalar için Başkan Yücel Yılmaz'ı ziyaret edip, teşekkür etti. Başkan Yılmaz, "Okul bahçelerini çocuklarımızla birlikte inşa ediyoruz, onlar istiyor biz istedikleri gibi yapıyoruz" dedi.

 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilçedeki okul bahçelerini öğrencilerin daha rahat ve kaliteli kullanabilmesi için sil baştan yenilemeye devam ediyor. Öğrenciler istiyor, başkan Yılmaz, okul bahçelerini basketbol ve halı sahaların da yer aldığı sosyal donatı alanları donatıyor. Okullarında yapılan çalışmalar için teşekkür etmek isteyen öğrenciler Başkan Yılmaz'ı makamda yalnız bırakmıyor. Karahallılar Ortaokulu öğrencileri  Başkan Yılmaz'ı makamında ziyaret edip, teşekkür etti.

HEDEF 2019'DA 68 OKUL


Türkiye'de çapında ses getiren Okullar Hayat Olsun projesi ile Karesi Belediyesi okul bahçelerini nefes alır hale getiriyor. 2019 yılına kadar ilçedeki 68 okulun tamamının bahçesi modern sosyal donatı alanlarına dönüşecek. Son günlerde çalışmaların devam ettiği Karahallılar Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri Başkan Yücel Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek çalışmalar için teşekkür etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Yılmaz, çocukların isteklerini sordu, tek tek not alarak müdürlüklere talimat verdi. Geleceğin teminatı çocuklara ayrı bir önem verdiğini ifade eden Başkan Yılmaz, okul bahçelerindeki çalışmaların öğrencilerin talepleri üzerine şekillendirdiklerini söyledi. Yılmaz, "Çocuklarımız mutlu olursa biz de mutlu oluruz" dedi.

KARAHALLILAR SİL BAŞTAN


Bahçesine bank ve kamelya yerleştirilen Karahallılar Ortaokulu'nda Park Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, parke taşı döşeme, akrilik zemin üzerine voleybol ve basketbol sahası yapımı, bahçe duvarı, bitkilendirme ve çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.
Çocuklara, 7 gün 24 saat nefes alan okulların oluşması için çalışan sürekli çalıştıklarını anlatan Başkan Yılmaz, "Geleceğin yöneticileri siz çocuklara güzel eserler bırakmak istiyoruz" dedi.

OKULLARA DESTEK DEVAM EDİYOR


Okullara; sınıf dolabı, öğretmen kürsüsü, yazı tahtası, öğretmen sandalyesi, çok fonksiyonlu yazıcı, lazer yazıcı, masaüstü bilgisayar ve monitör, boya, badana, temizlik ve çevre düzenlemeleri gibi konularda da teknik destek verdiklerini belirten Başkan Yılmaz, bu destekleri daha sistematik olarak yürüttüklerini söyledi. 

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI