BALIKESİR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ

 Tarih: 07-01-2018 12:28:03

BALIKESİR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ

Balıkesir’de, Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılında şiddetli soğuklara yenik düşerek şehit olan askerler dualar ve yürüyüş ile anıldı.

Sarıkamış şehitleri için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği etkinlikler sabah namazı sonrası Yıldırım Camisi'nde okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve katılımcılara çorba ikramı ile başladı. Ardından Zağnos Paşa Camisi önünden Sarıkamış şehitleri için düzenlenen yürüyüş öncesi tüm katılımcılara atkı, bere ve eldiven dağıtımı sonrası mehter takımı eşliğinde başladı. Yürüyüş kortejinin önünde askerler dev Türk bayrağı taşıdılar. Kortej Anafartalar Caddesi, Kızılay Caddesi önünden geçerek, Kurtdereli Spor Salonu önünde sona erdi. Yürüyüşe binlerce Balıkesirli katıldı.

Salon önündeki etkinlikte şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Sarıkamış şehitleri için barkovizyon gösterisi ve Balıkesir Müftüsü Ramazan Topcan şehitler için dua okudu. Duaların ardından konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu, "Vatanı, milleti, inançları, kutsalları, bayrağı için şehit olmuş tüm kardeşlerimizi hayırla, şükranla ve rahmetle yad ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kutlu yürüyüşü hiç bir zaman durmayacaktır. Bizler milletçe Sarıkamış'ta ecdadımızın yürüdüğü, nefeslerin donduğu, yüreklerindeki vatan aşkının onlara rehber olduğu noktada onlar gibi yürümeye devam edeceğiz. Gençler, bunun en büyük teminatı ve milletimizin, devletimizin geleceğidir” dedi

Sarıkamış şehitleri için yapılan tören sonrası, lokma dökülerek dağıtıldı.

Kurtdereli Spor Salonu'nda sona eren yürüyüşe Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Kerim Özdemir, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı V. Faruk Özen, Balıkesir Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Belediye başkanları, resmi daire müdürleri, protokol üyeleri ve gençler katıldı.

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI