BALIKESİR SANAYİ ODASI BAŞKANI İSMAİL UĞUR : 3 BİN İŞÇİ ALINACAK

 Tarih: 12-10-2017 11:07:00  -   Güncelleme: 13-10-2017 09:18:17

Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika inşaatları devam eden Şişecam, Filli Boya, Kalekim, İşbir Elektrik ve HEG Gıda’nın yatırım alanlarında incelemede bulundu . Organize Sanayi bölgesinde 700 milyon TL yatırım ile kurulacak 5 yeni fabrikada bir yıl içinde 3 bin yeni istihdam sağlanacak.

 

 

Son dönemde dünya genelinde ihracat devi firmalar ile yapılan arsa tahsis protokolleri ve firmalardan gelen lokomotif yatırım atakları ve özellikle OSB’de yapımı süren 700 milyon liralık 5 yeni fabrika yatırımı ile Ege Bölgesi’nde en çok yatırım yapılan iller arasında Balıkesir üçüncü sırada yer aldı.

 

 

 

Fabrika inşaatları devam eden Şişecam, Filli Boya, Kalekim, İşbir Elektrik ve HEG Gıda bir yıl içerisinde açacakları fabrikalarda 3 bin yeni istihdam sağlayacak. Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, ‘’ Açılacak yeni fabrikalarımız ve Organize Sanayi Bölgemizde kalifiye eleman sıkıntısı yaşanmaması için OSB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisemiz bünyesinde 12.5 milyon liraya Tekno Atölye açıyoruz’’ dedi.

 

 

 

Balıkesir Organize Sanayi bölgesinde 700 milyon TL yatırım ile kurulacak 5 yeni fabrikada bir yıl içinde 3 bin yeni istihdam yapılacak.  Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde Valilik, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ve Ticaret odası ile çok iyi bir birliktelik sağladıklarını ve kısa sürede ülkenin dev firmalarını Balıkesir’e yatırıma ikna  ettiklerini dile getiren Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, ‘’ Bölgemizde  Şişecam 400 milyon TL yatırımına başladı, fabrika bittiğinde BİN 250 kişiye iş verecek, 120 milyon TL yatırıma imza atan Filli Boya ise 350 kişiye istihdam edecek, 30 Milyon TL yatırım yapan Kalekim 250 kişiyi işe alacak, İşbir Elektrik 50 milyon TL yatırımla 150 kişiye iş imkanı sunacak  HEG Gıda’da 100 Milyon TL yatırımı ile yanında 100 kişiye ekmek verecek’’ dedi. 

 

 

 

  Kaynak: HABERCİ GAZETESİ
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI