BALIKESİR OSB'DE ÜRETİM VE İSTİHDAM ARTIYOR

 Tarih: 15-01-2018 16:32:51

 

OSB 4 DEV FABRİKANIN AÇILIŞI İÇİN GÜN SAYIYOR

 

BALIKESİR OSB'DE ÜRETİM VE İSTİHDAM ARTIYOR

 

2018'DE OSB'DE 3 BİN KİŞİYE İŞ KAPISI AÇILACAK

 

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika inşaatları hızla sürüyor.

 

Kara,demiryolu ve deniz taşımacılığı ile stratejik konumundan dolayı dev firmaların  önemli yatırım kararları aldığı bölgede geçtiğimiz aylarda imza protokolleri yapılan 4 büyük firma 2018’in ikinci yarısında birer birer hizmete girecek.

 

Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur öncülüğünde OSB’de Şişecam,Filli Boya,Kalekim ve HEG Gıda gibi ihracat lideri markaların üretime başlayacağı fabrikalarda ilk etapta 3 bin kişinin istihdam edileceği öngörülüyor.

 

2017 Eylül sonu rakamlarına göre 697 milyon 600 bin liralık sanayi yatırımı ile Türkiye’de ilk sıraya yerleşen Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi,bu yıl içinde açılacak fabrikalar ile pek çok kişiye iş kapısı olacak.

 

OSB’de inşaası süren yatırımın son durumu ile ilgili TV100 mikrofonlarına konuşan Kalekim firma proje sorumlusu Ertuğrul Kaymak,fabrikanın tüm temel aşamalarının tamamlandığını dile getirdi. Fabrikanın kalite kontrol,özel üretim ve idari binaları yapımında sona gelindiğini söyleyen Kaymak,işlerin hızla sürdüğünü kaydetti..Kaymak,firmanın Mart 2018’de yapımı tamamlanacak yeni fabrikaya taşınacağının da müjdesini verdi..

 

2017’de yatırım çekmede 80 vilayeti açık ara sollayan kent ,üretim ,ihracat ve istihdam anlamında büyük gelişme kaydedecek.

 

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde dev bir yatırım için kolları sıvayan BETEK Filli Boya firmasının da yeni üretim tesisinde çalışmalar hızla ilerliyor.Firmanın proje sorumlusu Murat Akmaz 3 Ocak 2018 tarihi itibariyle yer teslimi ile birlikte ele aldıkları projeyi 300 gün içinde bitirmeyi hedeflediklerini söylüyor.Akmaz’ın verdiği bilgiye göre fabrikanın yeni binası 3 Kasım 2018’de tamamlanıp firmaya teslim edilecek.

 

Şişecam Elyaf fabrikasının proje müdürü Adnan Yaşar da son sürat ilerleyen inşaat çalışmalarını bir an evvel tamamlayıp fabrikanın yeni üretim alanını hizmete sokmak istediklerini söyledi.

 

Kariyer geliştirme uzmanları , 2018’de birbiri ardına açılacak kurumsal firmaların üretim alanlarında çalışmak isteyenlerin şimdiden başvurulara başlaması gerektiğini kaydediyor.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI