BALIKESİR’E 3. ÜNİVERSİTE GELİYOR

 Tarih: 05-10-2018 08:04:42

Balıkesir ve Bandırma 17 Eylül Üniversiteleri’nden sonra Körfez’de yeni bir üniversitenin kurulması hedefiyle yeni dönemde bir çalışma başlatıldığı öğrenildi.

 

Balıkesir’in eğitim alanında yatırımlar alması ve bir anlamda ‘eğitim üssü’ne dönüşmesi için geçen dönemde üçüncü bir üniversitenin kurulması gündemdeydi.

 

CHP’nin önceki dönem vekillerinden Namık Havutça’nın Körfez adıyla kurulması hedefiyle verdiği kanun teklifi siyasiler ve yerel yöneticilerce de destek görmüştü.

 

10 Balıkesir’in haberine göre , Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey , Edremit merkezli ve Körfez ilçelerini kucaklayacak üçüncü bir üniversitenin kurulması yolunda yeni dönemde çalışma başlatıldığını açıkladı.

 

Mevcut üniversitelerde olmayan bazı fakülte ,enstitü ve yüksekokulların yeni üniversite bünyesinde olması hedeflenirken ,Edremit Belediye Başkanı Kamil saka’nın Körfez Üniversitesi’nin kurulmasına destek verdiği ve Edremit’te Üniversite kampüsünün kurulacağı uygun bir arazi arayışında olduğu da edinilen bilgiler arasında.

 

Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanlığına verdiği kanun teklifinde ,kurulması hedeflenen Körfez Üniversitesi bünyesinde Orman Mühendisliği,Zeytincilik Enstitüsü,Turizm Fakültesi,tarih,yabancı diller gibi bölümlerin yanı sıra meslek yüksek okulları öngörülmüştü.

 

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI