BALIKESİR’DEN 27 FİRMA EN BÜYÜKLER ARASINA GİRDİ

 Tarih: 05-06-2017 18:41:00  -   Güncelleme: 05-06-2017 18:44:17

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 500 SANAYİ KURULUŞUNDA BALIKESİR’DEN 27 FİRMA

BALIKESİR’DEN 27 FİRMA BÜYÜKLER ARASINA GİRDİ

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu çalışmasının 2016 yılı sonuçları açıklandı.

TÜPRAŞ birinciliği korurken, Balıkesir Sanayi Odası’na bağlı 27 firma listede ülkenin en büyükleri arasında yer almayı başardı.

BSO BAŞKANI İSMAİL UĞUR’DAN KUTLAMA

Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur yaptığı açıklamada ,‘ Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu çalışmasının 2016 yılı sonuçları açıklanmıştır.Geçen yıla göre bir artarak Sanayi Odası üyelerimizden 27 firma ülkemizin en büyükleri arasında yer almayı başarmıştır.Ülkemizin 2023 hedeflerinden 500 milyar dolar ihracat ve kişi başı 25 bin dolar gelire ulaşmak adına fedakarca çalışan, bu başarıyı yakalayan tüm firmalarımızı ve firmalarımızın başarısında pay sahibi tüm çalışanlarını kutlar, önümüzdeki yıllarda da başarılarının devamını  dilerim. ’ ifadelerine yer verdi.

500 BÜYÜK ARASINDAKİ BALIKESİR SANAYİ ODASI ÜYESİ FİRMALAR

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesindeki

Balıkesir Sanayi Odası üyeleri arasında şu firmalar yer aldı :

Türkiye Şeker Fabrikaları, Kastamonu Entegre Ağaç, Eti Maden İşletmeleri, Enerjisa Enerji Üretim, Banvit Bandırma Vitaminli Yem, Tiryaki Agro Gıda, Akçansa Çimento, Sarten Ambalaj, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik, Sofra Yemek, Cargill Tarım ve Gıda, Esan Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler, Savola Gıda, Başhan Tarımsal Ürünler, Limak Batı Çimento, Balıkesir Elektromekanik, Tarım Kredi Yem, BAGFAŞ Bandırma Gübre, Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık, Yarış Kabin, Tamek Gıda, Bien Yapı Ürünleri, Teksüt Süt Mamülleri, Bursa Beton, Bupiliç Entegre Gıda, Torunlar Gıda.

Öte yandan TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 32 milyar 594 milyon lirayla listede ilk sırayı alırken, Ford 16 milyar 314 milyon lirayla ikinci, Tofaş ise 12 milyar 856 milyon lira ile üçüncü oldu. Listede Tofaş'ı sırasıyla Oyak-Renault, Arçelik, Toyota, EÜAŞ, Hyundai Assan, İçdaş Çelik, İskenderun Demir ve Çelik izledi..

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI