‘BALIKESİR’DE ASPARAGAS SİYASET YAPILMAYA BAŞLADI’

 Tarih: 30-03-2018 16:54:54

BAŞKAN YILMAZ’DAN CHP’NİN İDDİALARINA YANIT

Karesi Belediye Başkanı Başkanı Yücel Yılmaz,geçtiğimiz günlerde hakkında ortaya atılan iddialara yanıt verdi:

YILMAZ, ‘AYRIMCI HİZMET’ İDDİASINI YANITLADI

TV100 mikrofonlarına konuşan Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Dilek Yalçın’ın ,Karesi’de AK Parti’nin düşük oy aldığı yere hizmet götürülmeyerek cezalandırıldığı söylemi üzerine şu ifadeleri kullandı:

‘Biz şehrül emin olarak şehrimizin her vatandaşına her hizmeti eşit şekilde mücadele eden bir ekibiz. Meclisimizle beraber aldığımız kararlar doğrultusunda şehrimizin her bir köşesinin saygınlığını arttırmaya, kişiliğini geliştirmeye ve hizmet götürmeye çalışıyoruz. Dilek hanım talihsiz açıklamayı yapan, bilmiyorum artık hangi sebeplerle bu açıklamayı yaptılar.Kendisi bizim Karesi kent konseyimizin aslında kadın meclisinin asil üyelerinden bir tanesi. Ve ne kadar katılımcı ve demokrasiye önem verdiğimizi bilen bir insan ama herhalde siyaset gereği.. Oradaki vatandaşlarımız bizleri sevmeye başladı bizlerle beraber hareket etmeye başladı. Uzun zamandır yaklaşık 4 yıldır biz o bölgemizle yakından ilgileniyoruz ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki hangi köyümüze ne yaptıysak oraya daha fazlasını yapmak için mücadele ettik,yaptık ve yapıyoruz.

Gerekli belgeleri arşivden  arkadaşlarımız size versinler. Bizim orada ne saha çalışmaları yaptığımızı , cem evini nasıl restore ettiğimizi. Bizim üç tane köyümüz var, bunlar bizim Türkmen köyü diye adlandırdığımız köylerimizden aşiret köyleri diyoruz biz bunlara ve gerçekten halkımızla iç içeler.

CHP’nin basın toplantısında Karesi’deki Deliktaş ve Yaylacık mahallelerinden söz edildiğini anımsatan Başkan Yılmaz, yöredeki hizmetleri anlattı..

Hiçbir problemimiz yok hizmette de sıkıntımız yok muhtarlarımızla koordineli, azalarımızla birlikte köy halkıyla da iç içe sorunlarını da gündeme getiriyoruz.

Şimdi şunu kabul etmek lazım Balıkesir yeni büyükşehir oldu. Büyükşehir olduktan sonra da kırsal köylerimiz mahalleye dönüştü. Kimisi kendi aralarında bir araya gelip o yılların eksikliklerini tamamlayarak gelmişler ama belirli köylerimiz de bir araya gelip belirli ihtiyaçlarını karşılayamamışlar. Hele hele belirli bölgeler özellikle hazine arazisine ait yerlerde binalar yapıldıysa biz hizmet götürmekte kanalizasyon yapmakta sıkıntılar yaşayabiliyoruz ama Allah’ıma şükrediyorum biz başladığımız günden itibaren tüm mahallelerimize eşit davranarak muhtarlarımızla istişare ederek bütün köylerimize en az yedi bin metrekare taş daha sonra ihtiyaca veya sokağın uzunluğuna göre 10 bin-15 bin yaptık. Ama en çok yaptığımız Kabakdere. 35 bin metrekare taş döşedik kanalizasyonunu yaptık, okulunun tamamen restorasyonunu yaptık ,köprü yaptık, maliyet açısından baktığımızda bütün köylerimize 1 milyon civarında ortalama yatırım yapmışken Kabakdere mahallemize veya Yaylacık mahallemize daha fazla yatırım yaptık.

Şimdi bu tür talihsiz demeçler aslında birlik ve beraberliğimizi içten zedeliyor ama ben hemen arkadaşlarıma bu haber çıktıktan sonra acaba bir kusurumuz mu oldu veya farklı bir fitne tohumu mu atıldı diye gönderdim oraya. Muhtarlarımızla veya orada yaşayan vatandaşlarımızla da röportaj yapabilirsiniz.

‘BALIKESİR’DE ASPARAGAS SİYASET YAPILMAYA BAŞLADI’

Konuyla ilgili birlik beraberliği zedeleyici açıklamalar yapıldığına dikkat çeken Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

Hani asparagas haber diyorlar ya asparagas siyaset yapılmaya başlandı Balıkesir de gündeme gelmek istiyorlar burayı kaşırsak bize ekmek çıkar diye düşünmüş Dilek hanım .’ifadelerini kullanan Başkan Yılmaz, CHP Karesi ilçe başkanı Dilek Yalçın’a hitaben de ;

‘Dilek hanım size oradan ekmek çıkmaz, bizi belediyeciliğimizle ve demokratik anlayışımızla eleştiremezsiniz. Çizginizi biraz daha uzun tutun bizim yaptıklarımızı karalamaktansa yapabileceklerinizi anlatmanızı size tavsiye ediyoruz’ diye seslendi.

Yılmaz, ‘Tabi biz yönetişimi kullanıyoruz. Yönetişimden kastım da ben bir belediye başkanı olaraktan 180 bin kişinin sorumluluğunu almış bir belediye başkanıyım burada açılan Kudüs inşaatının temelinden tutun anaokulunda okuyan çocuğun giderken beklediği  durakta üşümesin diye yapması gerekenlerden sorumluyum. Bizim köylerden sorumlu arkadaşlarımız var zaman içerisinde çok farklı ihtiyaçlar olabiliyor ama biz bu konuda özellikle hassasız. Muhtarlarımızla sürekli görüşüyoruz Karesi muhtarlar derneğimiz de var. Kırsallarla ilgilenen arkadaşlarımız da var. Belediyemizde muhtarlık müdürlüğü de var. Bize intikal etmiş hiçbir problem olmadığı gibi her zaman teşekküre geliyorlar şu sorunumuzu da giderdiniz bu sorunumuzu da giderdiniz. Biliyorsunuz belediyecilik akşam yattım sabah şunu istediler gibi yapılacak iş değil. Siz belediye başkanı seçilmeden önce halkın içinde dolaşıp sorunları öğreniyorsunuz ben bunları yapacağım ve şöyle yapacağım diye sözler veriyorsunuz ve insanlar sizi öyle seçiyor sonra 5 yıllık ödeviniz hazır zaten yani temel ihtiyaçların hepsini biliyorsunuz sonra bunu bütçe personel zaman dilimlerine ayırarak yapılıyor. Sadece altyapı değil bizim işimiz kültürel faaliyetler de. Lütfen baksınlar kaç kere tiyatro getirmişiz ,oradaki vatandaşlarımızı Çanakkale’ye nasıl götürmüşüz ,sağlık taraması nasıl yapmışız? Dilek hanım bizi biraz yakından takip edin. Çünkü köyün hem sosyal hayatına hem eğitim hayatına hem de sağlığına destek olur bir şekilde köyün her yerindeyiz. Biraz halkın içine inin evlerin içine girin hamaset siyaseti ve dedikodu siyaseti yapmayın lütfen.

Deliktaş mahallemizi  de stratejik plan gereği son zamana bıraktık çünkü altyapı çalışmalarında Baski ile birlikte çalışıyoruz. Yaptıktan sonra bozmak olmaz doğal olarak uyum içerisinde çalışıyoruz. Tabii sezo da yeni başlıyor ara mahallelerimizde yapmayı planladığımız yerleri nasip olursa toprak biraz güneş görüp sertleştikten sonra tamamlayacağız. Çünkü bu havada uygulama yaparsanız üstünden araçlar geçerse süt araçları ağır tonajlı yem araçları geçiyor. Biz bilinçli yapıyoruz belediyeciliği öyle insanlar talep etti hemen yapalım değil. Planımızı bütçemizi zamanı hepsini bir arada yapıyoruz kimse merak etmesin biz belediyecilik ile ilgili çalışmaları her yere eşit götürdüğümüz gibi akıllı şehircilik anlayışını da kullanıyoruz. Biz istiyoruz ki Balıkesir saygınlaşsın, Balıkesir zenginleşsin ve Türkiye dünyaya biz burada varız derken biz de Türkiye’de Balıkesir var, Balıkesir saygın bir il ,insanlarıyla değerli bir il ,şehirlerin rekabetinde biz de varız diyoruz ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Bırakın ötekileştirmeyi bütünleşmek için bir arada hemşeri olmak için uğraşıyoruz. Ben Dilek hanımın danışmanları tarafından yanlış yönlendirildiklerini düşünüyorum çünkü kendisini de tanıyorum bizleri de biliyor. Karesi belediyesiyle ilgili yapılan çalışmaları da aslında kendisi yakından takip ediyor.' diye konuştu..

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Siyaset HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI