BALIKESİR ATATÜRK DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN AÇILACAK ? İŞTE O TARİH !

 Tarih: 20-02-2017 16:11:50

ŞEHİR HASTANESİ 15 MART’TA HİZMETE AÇILIYOR

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük hayalim dediği şehir hastaneleri Türkiye’nin çeşitli büyük şehirlerinde modern ve dünya standartlarında proje ve ekipmanlar ile vatandaşa sağlık hizmeti vermeye hazırlanıyor..

 

İlki geçtiğimiz günlerde açılan şehir hastaneleri projesinin Balıkesir ayağında da çalışmalar tamamlanmak üzere.. Hastane tamamlandığında Atatürk Devlet Hastanesi adını alacak..

 

Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Yeşilbaş, Tv100 ekibine gezdirdiği hastane hakkında yaptığı açıklamada, hastanenin 850 yataklı Balıkesir Şehir Hastanesi’nin kapalı alanının 200 bin metrekare olacağını bildirdi ve hastanenin 15 Mart’ta hizmete açılacağının müjdesini verdi.

 

Zemin katta 47 bin metrekare alanı olan hastane 200 bin metrekare kapalı alanda olacak. Ayrıca 34 tane ameliyathanesi bulunacak. Türkiye’deki sayılı 10 hastaneden birisi ve aynı zamanda ileri teknolojiye sahip bir yapıda olacak.

 

Otopark sıkıntısı yaşanmayacak olan Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’nde 2 bin 500’ü kapalı olmak üzere 3 bin araçlık otoparka sahip.

 

 

Açılışa gün sayan hastanenin hizmete girmesi ile dört bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor..

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI