BALIKESİR 2 MİLYON TURİST AĞIRLAYACAK

 Tarih: 15-06-2018 16:50:28

BALIKESİR 2 MİLYON TURİST AĞIRLAYACAK

Yaz sezonu boyunca yaklaşık 2 milyon turisti ağırlamaya hazırlanan Balıkesir'in toplam 56 bin yatak kapasitesine sahip konaklama tesislerinde Ramazan Bayramı boyunca yüzde 100 doluluk oranı yaşanacağı belirtildi.

Balıkesir’in; hem Marmara hem de Ege denizinde 300 kilometre kıyısı ve 28 tane adası kenti yerli yabancı turistlerin cazibe merkezi haline getiriyor.

Kıyı turizmine ilave olarak termal kaynakları da bulunan ,Türkiye'nin en çok termal kaynağı olan illerinden biri olan Balıkesir'de turizm amaçlı su sporları yapılmakta ve 80 adet gezi teknesi bulunmakta.

Balıkesir’in mevcut ; 11 adet 5 yıldızlı oteli 15 adet 4 yıldızlı oteli, belediye belgesi olanlarla birlikte 30’u bulan 4 yıldızlı oteller ve toplam 450 adet pansiyon ve diğerleri de çeşitli yıldızlı oteller olmak üzere binin üzerinde konaklama tesisi bulunuyor.

Otellerin toplamında 56 bin yatak kapasitesi mevcut.

Bayram ve yaz tatillerinde 2 milyonu aşkın bir turist hareketliliği yaşayan kentte turizm potansiyelinin 12 aya yayılması için çalışmalar yapılıyor.

Yazın 3 ay boyunca Balıkesir’de konaklama olarak herhangi bir sıkıntı yaşanmamakta.

Ramazan Bayramı öncesinde bütün otel ve pansiyonlarında rezervasyonlar tamamen dolan kentte bayram tatilinde yüzde 100’lük doluluk oranı yaşanıyor.

Yaz tatilinde de bütün rezervasyonlarında doluluk olduğu doğrultusunda bilgiler geliyor.

Yaz ve Bayram tatillerinde Balıkesir'in turistik tesislerinin doluluk oranı yüzde 90 ve yüzde 100 arasında değişiyor.

  Kaynak: Gazete Ekspres
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI