AVUKATLAR SANDIĞA GİDİYOR

 Tarih: 12-09-2018 09:00:20

Balıkesir Barosu yeni yönetim kurulunu seçmek için sandık başına gidiyor. Mevcut Baro Başkanı Av. Erol Kayabay’ın şimdilik tek aday olarak hazırladığı seçimlerde Türkiye Barolar Birliği temsilcileri de seçilecek.

 

Bin 80 üyesiyle Türkiye’nin en kalabalık baroları arasında gösterilen Balıkesir Barosu’nun Ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanan Olağan Genel Kurulunun günü de belli oldu. İlk toplantısı 6-7 Ekim tarihinde çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantısı 13-14 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek Balıkesir Barosunda kongrenin ikinci toplantı günü olan 13-14 Ekim’de yapılması planlanıyor. Olağan Genel Kurul’un ilk günü yapılacak konuşmaların ardından 14 Ekim Pazar günü Balıkesir Barosunun konferans salonunda seçim gerçekleştirilecek.

Balıkesir Barosunda bir gelenek haline gelen iki dönem başkanlık görev süresi nedeniyle mevcut Başkan Av. Erol Kayabay’ın yeniden aday olacağı kongrede geleneğin bozulmaması adına karşısına rakipte çıkmaması bekleniyor.

 

Balıkesir Barosuna ait gayrimenkullerinde ne yapılacağına karar verileceği kongrenin ilk gününde Baro organlarıyla, T.B.B delegesi olarak seçilecek avukatların başvuruları alınacak. İkinci gün ise seçimlere geçilecek.

  Kaynak: yenihabergazetesi.net
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI