ANNELER DERNEĞİ'NDEN ŞEHİTLERE VEFA ZİYARETİ

 Tarih: 26-11-2017 10:13:47

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, öğrencilere verdikleri burslarla ve yardıma muhtaç ailelere sağladıkları imkanlarla dikkat çeken Türk Anneler Derneği Burhaniye Şubesi, Afyon termal gezisi sırasında Dumlupınarşehitliğini de ziyaret ederek, kurtuluş savaşı şehitlerimizi rahmetle yad ettiler.

Dumlupınar Şehitliğinde konuşan Dernek Başkanı Nurdan Esen,"26 Ağustos 1922 de Kocatepede başlayan ve 30 Ağustos 1922 de büyük bir zaferle 
Dumlupınar da sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, üzerinde gezindiğimiz bu topraklarda yaşandı. Bu anıt savaş alanlarında cephe'de ve cephe gerisinde şehit düşen 137 bin şehidimizin anısına yapılmıştır. Kurtuluş Savaşı sürecinin asla unutulması gerektiğine inanıyorum. Atatürk ve silah arkadaşlarının inanç ve kararlılıkla ülkemizi düşman işgalinden kurtardı. Bugün bu güzel vatanımızda özgürce yaşıyorsak, bunu önderimiz Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimize borçluyuz" dedi. İki saate yakın süren Şehitlik ziyaretinde duygusal anların yaşandığı gözlendi. Ziyarete 40 kişi katılırken, duygusal anlarda yaşandı.

  Kaynak: haberler.com/balıkesir
ANAHTAR KELİMELER
  Hava Durumu HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI