AMFİ TİYATRO YAPIMINDA SONA YAKLAŞILIYOR

 Tarih: 29-07-2017 11:19:34

AMFİ TİYATRO YAPIMINDA SONA YAKLAŞILIYOR

 

 

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın girişimleri sonucu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Taylıeli Mahallesine yapılan Amfi Tiyatro’nun yapımında sona geliniyor.

 

 

Burhaniye’nin prestij projelerinden bir tanesi olan Amfi Tiyatro yapımında sona geliniyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 5 bin kişilik çim amfi tiyatronun inşası hızla sürerken Burhaniye’nin vizyon projelerinden bir tanesi olan Amfi tiyatro için ekipler hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Oturma alanlarının yapıldığı, sahne düzenlemesi ve mesire alanlarının yapımı ile devam eden işlerin Ağustos sonu Eylül başı gibi bitmesi planlanıyor.

 

 

MESİRE ALANLARININ YAPIMLARI DEVAM EDİYOR

 

 

Körfez manzarasını kuş bakışı bir açıdan gören Amfi Tiyatro, Turistik bir bölge olan Burhaniye’nin turizminin gelişmesinde önemli rol oynayacak. Körfezin en büyük amfi tiyatrosu olma özelliğinin yanı sıra modern ve bölgenin doğal yapısının bozulmadan yapılan amfi tiyatro, körfezde bir ilk olarak cazibe merkezi olacak. Yaklaşık 73 dönüm arsa alanı üzerinde yapılan ve 1311m2 toplam inşaat alanına sahip olan Amfi tiyatro ayrıca 503 m2 de ticari alanı kapsıyor. Alışveriş yerleri, kafe ve restoran gibi sosyal donatı alanlarına sahip olan amfi tiyatroya bağlı olarak mesire alanlarının yapımı da devam ediyor. 28 adet kamelya ve yürüyüş yollarının yapımının devam ettiği amfi tiyatro ayrıca çocuk oyun gurupları ile de her yaştan insana hitap ediyor. Mahalle içinde yol düzenlemelerinin de başlayacağını belirten yetkililer yapılması ince işlerin ardından Ağustos sonu Eylül başında yer tesliminin yapılacağını bildirdi.

 

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI