AK PARTİ'Yİ BALIKESİR'DE KARA KARA DÜŞÜNDÜREN OLASILIK

 Tarih: 19-06-2018 13:30:54

24 Haziran öncesi siyasi partilerin yoğun seçim trafiği sürüyor.Partilerin mevcut milletvekilleri,adayları,il başkanları ve teşkilat üyeleri ilçe ilçe , mahalle mahalle gezerek vatandaştan destek istiyor.

Bu süreçte 24 Haziran’daki sandık sonucu Türkiye’nin en merak edilen kentlerinden biri olan Balıkesir ile ilgili hemen her gün gazete ve televizyonlarda çeşitli öngörüler de yer almaya devam ediyor.

19 Haziran 2018 Salı günü itibariyle Balıkesir Politika gazetesinin manşetinde yer alan habere göre Balıkesir’de AK Parti seçmeninin bir bölümünün Milliyetçi Hareket Partisi’ne kayması bekleniyor.

Balıkesir Politika’da AK Parti’yi Balıkesir’de kara kara düşündüren olasılık;MHP’ye oy kayması yaşanabilir başlığı ile yayınlanan yazıda seçim süreci ve olası sonuçlarına dair şu ifadeler yer alıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP’ye değil AK Parti’ye oy verin” diyen bazı AK Parti Milletvekili adaylarına sert çıkmış, “fesat çıkarmayın” diye seslenmişti. Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP, milletvekilliğinde AK Parti’ye oy kaptırmamak için çabalarken, Balıkesir’de durum tersine dönebilir. AK Parti içinde, “Cumhurbaşkanlığı’nda Erdoğan’a, Milletvekilliğinde ise MHP oy vereceğim” diyenler oldukça fazla.


AK Parti içindeki küskünler, dışlanmışlar, teşkilatları ve milletvekili aday listesini beğenmeyenlerin milletvekilliği için oy tercihlerinde MHP’ye ilk sıraya koyacakları ileri sürülüyor. Bu tavır sandığa ne oranda yansır ya da AK Parti oylarında önemli bir azalma yaratır mı, bu bilinmiyor. Ancak daha önce teşkilatlarda görev üstlenmiş, daha sonra dışlanmış, gruplaşmalar nedeniyle partiden uzaklaşmış çok sayıda partilinin kendi çevrelerinde bu yönde propaganda yaptıkları biliniyor.

AK Parti içinde ve seçmen bazında Milletvekili aday listesini beğenmeyenlerin sayısı hayli fazla. Seçime çok az zaman kalmış olmasına rağmen adaletli ve bölgesel dengelerin gözetilmediği düşünülen aday listesine tepkiler dinmiş değil. Mevcut teşkilat yönetimleri ve belediyeler, 24 Haziran’da Balıkesir’de birinci parti olmak için çalışmalarını sürdürürken, parti içindeki küskünler “Cumhurbaşkanlığı’nda Recep Tayyip Erdoğan’a sonuna kadar destek veriyoruz, ancak milletvekilliği konusunda bir ders vermek gerekiyor” şeklinde konuşuyorlar.

 

Parti içindeki küskünlerin, aday tercihleri ve sıralamaya yönelik tepkisinin yanı sıra, Balıkesir’de parti teşkilatlarının eski kadroları dışlayıcı bir tavır içinde olması da bu tepkinin bir diğer nedeni.

 
  Kaynak: Balıkesir Politika
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI