AK PARTİ’NİN “ŞEHRİM 2023” PROJESİ

 Tarih: 26-03-2018 16:24:40

AK PARTİ’NİN “ŞEHRİM 2023” PROJESİ

AK Parti Genel Merkezi Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığının "Şehrim 2023" projesi kapsamında yola çıkan otobüs, Balıkesir'e ulaştı.

Kentteki Toplu Taşıma Meydanı'nda park eden otobüste eş zamanlı olarak web tabanı ve mobil uygulama aracılığıyla şehre yönelik görüş ve öneriler anket çalışmasıyla alınmaya başlandı. 

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından parti genel merkezi önünden yolcu edilen "Şehrim 2023" otobüsünün tarihi geçmişi olan Kuvayımilliye şehri Balıkesir'e geldiğini belirterek, şunları ifade etti: "2023'e doğru yol aldığımız bu dönemde güzel ve yaşanabilir bir şehirde vatandaşlarımızın hayatına devam etmesini arzuluyoruz. Şehrimizin insanlarının nasıl bir çevrede yaşamak istediklerini çevresel, kültürel ve şehircilik anlamında neleri hayal ettiklerini önemsiyoruz. Önümüzdeki bu süreci planlarken ortak akıl ve istişarelere önem veriyoruz. Proje kapsamında ortak geleceğimiz olan şehirlerimizin mevcut durum analizlerini şehrin dinamikleri ile çıkararak kimlikli şehirler özgünlüğüne ulaştırmak amacıyla ortak aklın ortaya koyacağı bir çalışma modelini hayata geçiriyoruz."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'nın katılımıyla 28 Mart'ta akademisyen, öğrenci, sivil toplum kuruluşu, kanaat önderleri, engelliler ve şehir için fikri olan tüm tarafların katılımıyla "Şehir Buluşması" toplantısı gerçekleştirilecek. Şehir Buluşmaları ile ortaya çıkan görüş, öneri ve talepler uzman akademisyenlerce değerlendirilecek. "Şehrim 2023" otobüsü, yarın Gönen Pazaryeri, öğleden sonra Bandırma Sahil Meydanı, 28 Mart Çarşamba günü Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda, 29 Mart Perşembe günü Ayvalık Sahil Meydanı'nda, 30 Mart Cuma günü Edremit Meydanı'nda ve 31 Mart Cumartesi günü kent merkezindeki Cumartesi Pazarında olacak.

  Kaynak: haberler.com/balıkesir
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI