AFRİN ŞEHİTLERİNE SAYGI ETKİNLİĞİ

 Tarih: 12-02-2018 13:13:53

Balıkesir'in Edremit ilçesinde bir araya gelen Türk Chopper Motosiklet Kulübü Edremit Şubesi ile Edremit Körfezi Motosiklet Kulübü (EDMOK) üyesi motosikletliler, Afrin şehitlerini anmak ve terörü protesto etmek için ‘Afrin şehitlerine saygı yürüyüşü’ adı altında bir etkinlik düzenledi.

Akçay Mahallesi'nde buluşarak yola çıkan motosikletliler, Azerbaycan ve Menderes Bulvarını, İnönü Caddesi ve Atatürk Bulvarını aşarak Edremit Cumhuriyet Meydanı’na geldi. Burada Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan yüksek sesle okuyan motosikletliler, üzerinde “Şehitlerimizi saygı, minnet, şükran ve dua ile anıyoruz. Ruhları şad olsun” yazılı bir pankart açtı. Daha sonra burada bir basın açıklaması yapan motosikletlilere yoldan geçen vatandaşlar da “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde slogan atarak destek oldular.

İki motosiklet kulübünün imzasını taşıyan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“Şehitlerimiz. Hemen hemen hiç birini tanımadığımız sadece bazı olaylar vesilesi ile meşhur olmuş olanları bilebildiğimiz, bilemediğimiz binlercesine her zaman şükran duyduğumuz ve her zaman minnetle andığımız kişiler. Bugün bu topraklarda rahat bir şekilde yaşıyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz. Ulusumuzun yaşamasını ve gelecek nesillere ulaşabilmemizi sağlayan şehitlerimiz bu fedakarlıklarını hiç bir şey karşılığında yapmamışlardır. Sadece Vatan Sağ olsun düşüncesi ile hareket etmişlerdir. Onlara buradan tekrar tekrar ve defalarca şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler tarihimiz boyunca asla esaret altında yaşamadık ve bundan sonra da yaşamayacağız. Atatürk gibi muazzam insanları kendi içerisinden çıkarma becerisine sahip olan bu millet her zaman tam bağımsızlığı hak etmiştir. Bu da şehitlerimiz sayesinde olmuştur. Hem de hemen hemen tamamını tanımasak bile.”

Etkinlik hakkında bilgi veren Türk Chopper Motosiklet Kulübü Edremit Şubesi Başkanı Gökhan Yılgın, “Kahramanca bizi temsil eden şehitlerimiz için burada bulunuyoruz. Herkesin duyarlı olmasını diliyorum bu konuda. Gerçekten biz burada rahat uyuyorsak bugün şehitlerimizin sayesinde. Onun için bugün burada toplandık ve motorcular olarak Türk Chopper Motosiklet Kulübü ile Edremit Körfezi Motosiklet Kulübü olarak bu etkinliği düzenledik. Dilerim herkes teröre karşı duyarlı olur ve sesini yükseltir” dedi.

Motosikletliler, basın açıklamasının ardından Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ayrıldı.

ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI