AFRİN HAREKATI’NDA HELİKOPTERİMİZ DÜŞÜRÜLDÜ

 Tarih: 10-02-2018 13:22:38

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda Afrin Harekatı'yla ilgili yaptığı açıklamada "Az önce bir helikopterimiz düşürüldü" dedi. Öte yandan Başbakan Yıldırım, "2 helikopterden birisi düşmüştür, iki şehidimiz var. Nasıl düştüğü konusunda elimizde kesin bir delil yok." ifadelerini kullandı.

 

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda bir askeri helikopterin düşürüldüğünü belirterek, "Bunun bedelini, fazlasıyla ödeyecekler" dedi.

 

Erdoğan, şunları söyledi: "Bu sabah itibarıyla 1141 terörist etkisiz hale getirildi. Az önce bir helikopterimiz de düşürüldü. Tabii ki bütün bunlar olacak bir savaşın içindeyiz. Kaybımız da olacak verdirdiğimiz kayıplar da olacak. Dün çok kabarık miktarda füze depolarını imha etmiştik. Tabii bunlar çıldırtıyor. Ama biz tabii bunların bedelini çok daha ağır ödeteceğiz. Belki bizim bir helikopterimiz gidecek ama onlar bunların bedelini misliyle değil katbekat fazlasıyla ödeyecekler. Çünkü biz kararlıyız. İnanıyoruz ve üstünüz."

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, "2 helikopterden birisi düşmüştür iki şehidimiz var. Nasıl düştüğü konusunda elimizde kesin bir delil yok" dedi.

 

  Kaynak: Habertürk
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI