AFET DURUMUNDA OKULLAR HASTANE OLACAK

 Tarih: 10-08-2017 12:28:31

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Yerel Düzey Sağlık Hizmet Grubu Operasyon Planı protokolü imzalandı. Protokol kapsamında afet ve olağanüstü durumlarda ildeki mevcut hastanelerin kullanılamaz duruma gelmesi halinde, Milli Eğitim Okulları'nın sağlık tesisi haline getirilerek kesintisiz sağlık hizmeti vermesi kararlaştırıldı. 

 


Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, herhangi bir afet durumunda sağlık tesislerinde yatak ihtiyacı oluşması halinde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okulların hastane olarak hizmet vereceğini duyurdu. İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ise eğitim yuvası olan okulların gerçekleştirilen protokol ile afet durumlarında sağlık kurumu gibi hizmet verecek olmasından dolayı gururlu olduklarını söyledi.

 


Protokolün imzalanmasının tek gayesinin sağlık hizmetlerinin her daim kesintisiz devam etmesini sağlamak olduklarını söyleyen Yıldız, "Bu kutsal hizmette Milli Eğitim Müdürlüğü olarak katkımızın olacağını bilmekten çok mutluyuz" dedi.

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  Hava Durumu HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI