70 KEDİ VE KÖPEK EVİ DAĞITILDI

 Tarih: 12-12-2017 08:23:01

KEDİ VE KÖPEKLER KIŞI "EV"LERİNDE GEÇİRECEK

 

 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) tarafından başlatılan proje kapsamında, belirlenen noktalara yerleştirilen bin kedi ve köpek evi, kış aylarında sokak hayvanlarının barınmasında önemli rol oynayacak.

 

 

2017 yatırım programına alınan bu proje için ayrılan 500 bin liralık ödenek, bağlı 15 bölge müdürlüğüne gönderildi ve bu parayla yaptırılan bin adet kedi ve köpek evi illerde halka dağıtıldı.

Sokak hayvanlarının soğuk ve kış şartlarında barınma ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla başlatılan projede Sındırgı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezine yaptırılan 70 kedi köpek evi, Balıkesir'de dağıtıldı.

Hayvanseverlerin talepleri de dikkate alınarak belirlenen noktalara yerleştirilen bu evlere DKMP müdürlükleri, belediyeler ve hayvanseverlerin katkılarıyla düzenli olarak yiyecek de bırakılacak.

Hayvanseverlerden teşekkür

Eskişehir'de dağıtılan evlere ilişkin açıklamada bulunan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Eskişehir Temsilcisi Ayten Tutkun, çalışmanın anlamlı ve değerli olduğunu vurguladı.

Proje dolayısıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığına teşekkür eden Tutkun, şöyle konuştu: 

"Sokak hayvanlarını korumak isteyenleri en büyük sıkıntısı mama ve su kaplarının peşinde koşmaktı. Kar, yağmur olduğunda sokak hayvanlarını sığınacak yerleri yoktu. Biz kendi çabalarımızla sıkıntıları çözmeye çalışıyorduk. Yıllardır mücadele içindeydik. Ahşap, kaliteli birçok kedinin sığınabileceği bir barınağın resmi bir kurum tarafından yapılması çok değerli. Hayvan koruyucularını yıllardır verdiği mücadelenin bakanlık ve genel müdürlük nezdinde yapılması çok anlamlı. Söz konusu çalışma diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olmalıdır."

Yalova'da da sokak kedileri ve köpekleri için hazırlatılan 42 evin dağıtımı yapıldı. Yalovalı hayvansever Hamide Boran, çalışmadan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Çanakkale'de de 15 kedi ve köpek evi, kentin ihtiyaç duyulan noktalarına yerleştirildi.

  Kaynak: haberler.com
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI