52 YIL SONRA HASRET GİDERDİLER

 Tarih: 10-07-2018 13:05:46

Bandırma’nın en eski ve köklü okullarından biri olan Vecihibey İlkokulu’ndan 1966 yılında mezun olan öğrenciler 52 sene sonra bir araya gelerek hasret giderdiler.

Bandırma Vecihibey İlkokulu’ndan o dönemki öğrencilerinden Murat Ertuğ’un organizasyonunda birbirlerini bulan 1966 yılı mezunları önce okula giderek okul tabelası önünde fotoğraf çektirdiler. Sonra hep birlikte yemek yiyen mezunlar okul anılarını tazelediler. Mezunları bir araya getiren Murat Ertuğ “Uzun zamandan bu yana arkadaşlarımla beraber böylesi bir günde bir araya gelmek istiyorduk. Bugüne kısmet oldu. Artık her sene Temmuz ayında buluşacağız.” dedi.

HER YIL TEMMUZ AYINDA BULUŞACAKLAR

1974 yılında evlenerek İstanbul’a yerleştiğini söyleyen Belgin Dolgun “Çocukluğumuz ve gençliğimiz Bandırma’da geçti. Vecihibey Okulu’ndan mezun olduğumuz günü dün gibi hatırlıyorum. Öğretmenlerimizden ve arkadaşlarımızdan ayrılmak istememiştik. Yıllar ne de çabuk geçmiş. Hepimiz çocuklara ve torunlara karışmışız. Lakin her yaşın güzellikleri vardır. Biz de bu güzellikleri yaşıyoruz. Çok uzun zaman sonra karşılaştığımız arkadaşlarım oldu. Avusturya’da gelen arkadaşımızla bile buluşma fırsatını ele geçirdik. Artık her sene Temmuz ayında buluşmak üzere sözleştik.” dedi.

Gece geç saatlere kadar birlikte vakit geçiren 1966 Vecihibey İlkokulu mezunları seneye buluşmak üzere sözleşerek ayrıldılar.

  Kaynak: Gazete Ekspres
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI