24 ÖĞRENCİ, BİTİRME SINAVINDA TER DÖKTÜ

 Tarih: 06-06-2018 08:45:05

Bölgenin sürekli ihtiyaç duyduğu ara eleman sıkıntısını çözmek için her yıl yeni mezunlar veren Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Sınıfı öğrencileri, bitirme sınavında canlı mankenlerle çalışarak ter döktü.

 

Edremit’in en eski okullarından birisi olan Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni mezunlarını verebilmek için sınav dönemine girdi. Bölge esnafının sürekli ihtiyaç duyduğu bayan kuaför elemanları, yıl sonu bitirme sınavına alındı. Okulun Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Sınıfı bünyesinde Kuaförlük ve Cilt Bakım bölümü öğrencisi olan 12. Sınıftaki 24 genç bayan, yıl boyunca stajda öğrendikleri uygulamalı eğitimlerin sınavını verdi. Öğrendikleri bilgileri, okulun atölyesine getirilen canlı mankenler üzerinde uygulayan 24 öğrenci, heyecanlı saatler yaşadı.

Bitirme sınavını denetleyen ve öğrencilere başarılar dileyen okul müdürü Zuhal Herdan, TV100 mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Herdan, “Okulumuzun Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Bölümü’nde okuyan 60 öğrencimiz var. Bunlar 10-11 ve 12’nci sınıf öğrencileridir. 12’nci sınıf öğrencilerimiz 24 kişi. Bu 24 kişi Kuaförlük ve Cilt Bakımı olarak ayrılıyor. Şu anda kuaförlük atölyesindeyiz. Bu öğrencilerimiz mesleki eğitimin bir özelliği olarak kış boyunca haftanın 3 günü staja gittiler. İlçedeki kuaför dükkanlarında çalıştılar. Şu anda da bitirme sınavımızı gerçekleştiriyoruz. Öncelikle saç kesimi, dip boyası, röfle ve son olarak gelip topuzu yapacaklar ve sınavlarını tamamlayacaklar. Oluşturulan komisyon, öğrencilerimizin sınavını değerlendirmeye alacak ve bitirme notlarını verecek. Meslek liselerinde sistem bu şekildedir” dedi.

Okulun Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alan Şefi Hülya Emre ise, “Okulumuzun Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı, Saç Bakım Dalı’nın beceri sınavındayız. Çocuklarımız bütün yıl boşunca işletmelerde çalışıp beceri eğitimleri aldı. Onların neler öğrendiklerini görebilmemiz amacıyla bu beceri sınavlarını gerçekleştirmekteyiz. Yan tarafta cilt atölyemiz var.  Onların sınavlarını da dün gerçekleştirdik. Onlar da güzellik uzmanı olarak yetişiyorlar. Akşam da Mesleki Açık Öğretim Lisesi’nin beceri sınavlarını yapacağız. Saç Bakım dalı öğrencilerimiz saç boyaması, saç kesimi, fön çekimi, röfle ve gelin topuzu yapmaktalar. Biz de sonunda komisyon olarak değerlendireceğiz” diye konuştu.

Öğrenciler de, heyecanlı olduklarını ifade ederek, öğretmenlerine ve okul yönetimine, kendilerini meslek sahibi yaptıklarından dolayı teşekkür etti.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI